Глава МЗС Кулеба ініціював розмову з росіянами через порушення “перемир’я” на фронті

 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба ініціював термінову розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим для обговорення порушення “перемир’я” окупаційними військами на Донбасі, внаслідок чого один український військовий загинув та одного було поранено.

Про це Кулеба написав у фейсбуці ввечері 6 серпня.

“Сьогодні у зоні ООС незаконні збройні формування здійснили провокації, в результаті яких загинув один український воїн та один був поранений. Це очевидні спроби зірвати режим припинення вогню і створити суттєві перешкоди для процесу мирного врегулювання загалом”, – зазначив міністр.

“Діючи сумлінно, Україна у зв’язку з цими провокаціями вжила невідкладних заходів, передбачених домовленістю Тристоронньої контактної групи від 22.07.2020 про запровадження з 27.07.2020 пакету додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню, а саме – негайно задіяла координаційний механізм з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння Спільного центру контролю та координації, а також поінформувала про інцидент Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні.
Крім того, я ініціював термінову розмову з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим для обговорення ситуації, що склалася, та шляхів виходу з неї”, – поінформував Кулеба.

Читайте також:
Під Кримським загинув молодший сержант Тарас Кубійович, прикарпатець із 14 омбр

Як повідомляла “Новинарня“, 6 вересня на Донбасі бойовики порушили режим “тиші”, вчинивши прицільні обстріли. Внаслідок цього один український військовий був поранений біля Красногорівки на Донеччині (коли відбувалося гасіння пожежі), ще один воїн загинув біля Причепилівки Новоайдарського району на Луганщині.
Раніше цього дня стало відомо, що двоє військовослужбовців ЗСУ, які під час гасіння пожежі в зоні ООС виявилися відрізані вогнем від решти особового складу, загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої на мінному полі противника.
Таким чином, станом на ранок 7 вересня бойові безповоротні втрати Об’єднаних сил з початку вересня становлять три особи.

22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”. Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, було нараховано 55 обстрілів з боку окупантів, але командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) у ЗСУ.

Читайте також:
“Скільки протримається перемир’я? На все воля Божа”. Репортаж із Південного під Горлівкою. ФОТО, ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна