Зеленський звільнив голову ГУР, бо той вимагав розслідувати зрив офісом президента операції із затримання “вагнерівців”, – ЗМІ

 

Президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва офісу глави держави до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”, які прямували з Росії через Білорусь.
Зеленський, голова його офісу Андрій Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” на Донбасі. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.

Як передає “Новинарня“, про це у вівторок, 18 серпня, повідомив у соцмережі головний редактор видання “Цензор” Юрій Бутусов. Журналіст фактично виклав додаткові подробиці до версії цих подій, яку напередодні оприлюднив агент НАБУ Євген Шевченко.

“У скандалі виявилося замішане найвище керівництво країни. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який зажадав перевірити на поліграфі главу офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, відразу після своєї заяви був … звільнений указом Зеленського! Таким чином, президент України цим звільненням приховав високопосадовців від проходження перевірки і кримінальної справи”, – пише Бутусов із посиланням на джерела “Цензор.Нет” у правоохоронних органах.

“Служба безпеки України зобов’язана відкрити розслідування за статтею “державна зрада”, а Верховна Рада зобов’язана створити слідчу комісію з перевірки причетності президента Володимира Зеленського та його найближчого оточення до витоку інформації, до зриву секретної операції СБУ і ГУР МО із затримання терористів у Білорусі”, – наголошує журналіст.

За його словами, ця операція СБУ почалася понад рік тому. Її метою було розшукати і затримати 28 терористів, які проживають в РФ, з метою забезпечити правосуддя і поповнити “обмінний фонд” для проведення обміну полоненими, який блокує Росія.

“У складі групи планували затримати – двох терористів, причетних до знищення “Боїнга” МН17 під Торезом; одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту; одного терориста, причетного до знищення Ан-26 поблизу Луганська”, – переповідає журналіст.

“Дев’ять терористів із 28 були громадянами України й використовували українські паспорти. 11 осіб із групи вже перебували в базі розшуку “Миротворець”. Групу в ЗМІ назвали “вагнерівці”, але в реальному “Вагнері” більшість із них не служили. Вони були найманцями, яким все одно за кого воювати. В ході вербування найманців вони дали докладні свідчення на відео про свої злочини на території України – вони хвалилися, думаючи, що показують рівень своєї “кваліфікації”, – пише Бутусов.

За його даними, українські спецслужби виявили бойовиків, запропонували їм вигідну роботу від імені російської приватної військової компанії “МАР”, створеної 2014 року в Санкт-Петербурзі для вербування найманців для війни проти України, але закритої 2018 року. Робота мала полягати в охороні нафтових вишок у Венесуелі, звідки терористам надійшло запрошення.




“Набрали групу з 33 осіб (крім 28 терористів, були і випадкові люди). Згідно з планом, водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу 24 липня через Москву просто в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі ні на годину, звідки вони мали 25 липня вилетіти рейсом Мінськ-Стамбул у Туреччину.
Літак із певних причин приземлився б в Україні, терористи були б затримані, а пасажири й екіпаж змогли б швидко продовжити політ”, – переповідає Бутусов цю версію.

Відповідно до цієї версії, 24 липня голова ГУР МО Василь Бурба спільно з першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким прибули до президента Зеленського для доповіді про проведення фінальної частини операції.

У кабінеті на нараді разом із Зеленським були присутні:

  • голова офісу президента Андрій Єрмак,
  • перший заступник секретаря РНБО – голова комітету з розвідки Руслан Демченко,
  • заступник керівника ОП з питань оборони Роман Машовець,
  • секретар президента Марія Левченко.

За даними джерел “Цензор.Нет”, “на нараді глава офісу президента Андрій Єрмак заявив, що операцію проводити не можна. Єрмак послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником президента РФ Путіна, що затримання терористів завадить початку чергового перемир’я на Донбасі 27 липня, і зажадав перенести початок операції”.

“Керівники спецслужб сказали, що терористи вже в дорозі, зареєстровані на рейс, і припинення операції може привести до повного провалу. Операція готувалася більше року і пов’язана із затриманням терористів, які перебували в розшуку в Україні та становлять інтерес для правосуддя Нідерландів, що ніяк не пов’язане з Мінським процесом. Однак Зеленський підтримав Єрмака і дав наказ СБУ та ГУР МО захоплення терористів призупинити, а операцію перенести на 30 липня, щоб було зручніше спілкуватися з Москвою”, – пише Бутусов.

Відповідно, 25 липня на рейс Мінськ-Стамбул не потрапили відразу 33 зареєстрованих пасажирів, натомість “вагнерівці” заселилися в один із санаторіїв із наказом чекати вильоту 30 липня. Проте 29 липня спецслужби Білорусі раптово затримали всю групу, президент Лукашенко заявив, нібито мета групи – участь у масових заворушеннях на виборах у Білорусі 9 серпня.

31 липня Генпрокуратура України направила подання прокуратурі Білорусі з проханням про екстрадиційний арешт затриманих та видачі їх в Україну. Однак жодної відповіді з Білорусі не прийшло.

“3 серпня, в понеділок, Зеленський знову зібрав на нараду ту ж групу осіб. Начальник ГУР МО Бурба заявив про провал дорогої операції із захоплення терористів, і що її причина – зрада. Бурба зажадав почати перевірку всіх, у кого була інформація про операції, і провести перевірку на поліграфі себе, Єрмака, Демченка і Машовця. Єрмак висловив незадоволення, що інформація про провал з’явилася у наших партнерів зі США. Однак ніяких рішень про проведення перевірки з нагоди провалу президент Зеленський не прийняв.
5 серпня – без будь-яких попереджень і обговорень – президент Зеленський видає указ про звільнення Бурби і призначення нового начальника ГУР МО Кирила Буданова. Розслідування провалу дорогої операції по захопленню терористів так і не було розпочато…” – переповідає Бутусов.

Надалі, після переговорів Зеленського з Лукашенком і Путіна з Лукашенком, 14 серпня генпрокуратура РФ заявила, що 32 затримані в Білорусі найманці видані в Росію.

Журналіст наглошує, що причиною провалу спецоперації став “навмисний витік інформації, з метою привернути увагу спецслужб Білорусі до терористів, щоб спровокувати їхнє затримання і розшифровку цілей їхнього польоту”.

“Витік інформації стався з України, і найімовірніше, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску”, – вказує Бутусов.

За його словами, “рішення прийнято главою ОП Єрмаком і схвалено президентом Зеленським. Мотиви Єрмака зірвати операцію він озвучив сам – Єрмак не хоче зіпсувати свої відносини з Козаком – помічником Путіна”.
Крім того, Бутусов покладає основну вину на першого заступника секретаря РНБО Демченка – “відомого русофіла”, “дипломата Антимайдану” часів Януковича.

Читайте також:
Російське ТБ показало інтерв’ю висланих з Білорусі “вагнерівців”

В’ятрович: СБУ відкрила кримінальну справу щодо держзради Кучми та Єрмака

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна