Ректора Київського національного університету просять позбавити Лукашенка звання почесного доктора КНУ

 

Ректора Леоніда Губерського та членів Вченої Ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка просять позбавити президента Білорусі Олександра Лукашенка звання почесного доктора КНУ.

Відповідний лист склала та закликає підписати іціативна група випускників КНУ в четвер, 13 серпня.

“Ми, ініціативна група випускників та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, звертаємося до вас із проханням ініціювати позбавлення Олександра Григоровича Лукашенка звання Почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка”, – йдеться в листі.

Як зазначають підписанти, Лукашенко є відповідальним “за неприйнятну жорстокість проти мирних протестувальників” та спробу сфальсифікувати демократичні вибори президента Білорусі 2020 року.

“Ця особа не є прогресивним державним і політичним діячем та не заслуговує на високе звання Почесного доктора. Ми переконані, що присутність Олександра Лукашенка серед переліку Почесних докторів КНУ кидає тінь на репутацію цього звання та підриває авторитет університету як провідного закладу вищої освіти нашої держави”, – наголошують випускники вишу.

Вони також звернули увагу на присутність у списку Почесних докторів “інших авторитарних лідерів”.

“Дехто з них вже привітав Лукашенка з фальшивою перемогою, як от Реджеп Ердоган, Емомалі Рахмон, Ільхам Алієв. Присвоєння їм, та іншим авторитарним лідерам звання “Почесний доктор” також просимо переглянути”, – додали ініціатори звернення до ректора КНУ.

Документ доступний за посиланням. 

Як інформувала “Новинарня”, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з міліцією.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.

Силовики застосовують світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ, по-звірячому б’ють громадян кийками. З боку протестувальників – сотні поранених. Опозиціонери використовують “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будують барикади й намагаються відбивати в міліції затриманих.
Відомо вже про двох загиблих громадян. Число затриманих сягає семи тисяч.

10 серпня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк. До нього приєднуються деякі підприємства, ринки тощо.

Читайте також:
МЗС шукає затриманих українських волонтерів і радить утриматися від поїздок у Білорусь

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна