МЗС шукає затриманих українських волонтерів і радить утриматися від поїздок у Білорусь

 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що затриманих вчора в Білорусі українських волонтерів Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва досі шукають.

Як передає “Новинарня“, про це очільник МЗС повідомив у четвер, 13 серпня, на брифінгу в Києві.

“Український консул відвідав два найбільші центри тимчасового утримання осіб у Мінську, але жодної інформації про можливе перебування там згаданих громадян поки отримати не вдалося. Офіційні органи Білорусі не інформують про місцезнаходження наших громадян. Ми вимагаємо негайної зустрічі консулів із затриманими особами, як це гарантують норми міжнародного права, та безумовного звільнення наших громадян з метою їх повернення до України”, – наголосив Кулеба.

Дипломат розповів, що білоруські правоохоронці провели обшук за місцем тимчасового проживання волонтерів і вилучили ноутбук та паспорти.

МЗС вимагає пояснення, чому їх затримали.

Також українське посольство у Мінську направило дві ноти до МЗС Білорусі із запитом надати інформацію про усіх громадян України, які були затримані правоохоронними органами РБ протягом 9-12 серпня.

Дмитро Кулеба зазначив, що посол України мав розмову з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм щодо цих питань.

“Зважаючи на те, що ситуація у Білорусі залишається напруженою, МЗС рекомендує громадянам України утримуватися від поїздок до Республіки Білорусь до стабілізації ситуації у цій країні”, – наголосив Кулеба.

Читайте також:
У трьох містах Білорусі затриманих на мітингах почали відпускати

Як інформувала “Новинарня”, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з поліцією.
Після першого вечора протестів в МВС РБ заявили про понад три тисячі затриманих внаслідок протестів. У наступні три дні число затриманих досягло шести тисяч.

Тоді з’явилася інформація про першого загиблого з боку демонстрантів (чи то через збиття автозаком, чи внаслідок побиття). Загиблим називали Євгена Заічкіна. Але згодом стало відомо, що Заічкін живий.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.

Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.

На великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк.

Увечері 10 серпня протестні акції відновилися. У Мінську противники Лукашенка збиралися великими групами біля станцій метро. Їх жорстоко била й затримувала міліція.
Силовики почали застосовувати світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ. З боку протестувальників – сотні поранених. Вони використовують “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будують барикади й намагаються відбивати в міліції затриманих.

11 та 12 серпня протести продовжилися у багатьох містах Білорусі.

За повідомленням міністерства внутрішніх справ Білорусі, ввечері 10 серпня у Мінську від вибуху загинув протестувальник. Це перший офіційно підтверджений випадок загибелі учасників післявиборчого протесту.
12 серпня помер ще один чоловік – 25-річний житель Гомеля Олександр Віхор, затриманий силовиками. За словами матері, він не брав участь у протестах.

13 серпня кількість затриманих під час протестів у Білорусі наблизилася до 7 тисяч.

Читайте також:
“Білоруси – воїни світла”: Міхалок на концерті в Одесі прокоментував протести в Білорусі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна