У НАТО заявили про посилення наукового співробітництва з Україною


 

Індивідуальна співпраця та діалог з Україною поглиблюються завдяки новому статусу країни як члена розширеного партнерства Північноатлантичного Альянсу, який країна отримала в червні 2020 року.

Про це йдеться у заяві Північноатлантичного альянсу в п’ятницю, 7 серпня.

Наразі Україна проводить 27 ініціатив у рамках програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” (SPS), включаючи програму DEXTER, що вивчає можливості виявлення вибухівки та вогнепальної зброї з метою протидії тероризму.

“Цей проєкт сприятиме посиленню ролі НАТО в міжнародній боротьбі з тероризмом”, – зазначила старший радник з питань партнерства з питань стратегічної і політичної політики в НАТО Деніз Юксель-Бетен.

Програма SPS також відкриває двері для українських експертів — особливо молодих вчених та дослідників.

Зокрема, у галузі прогресивних технологій, пов’язаних із безпекою, українські експерти співпрацювали з колегами з Британії та США для підвищення надійності наземних та повітряних транспортних засобів.

Цьогоріч програма НАТО SPS вже схвалила 13 нових ініціатив наукової співпраці з Україною у сфері захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин, включаючи роботу над готовністю систем реагування в надзвичайних ситуаціях та готовності медичної системи до такого роду загроз.

Керівники ініціативи з України співпрацюватимуть у цих програмах з експертами з Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Польщі та Великої Британії, йдеться в повідомленні НАТО.

Нагадаємо: у червні Україна стала шостим партнером щодо розширених можливостей НАТО поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на сферах, які представляють взаємний інтерес.

Читайте також:
Кулеба: Ухвалений Радою закон про державні оборонні закупівлі наближає Україну до НАТО〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна