Розшифровка чорних ящиків підтвердила, що літак МАУ в Ірані збили ракетою, – МЗС

 

Розшифровка бортових самописців літака “Міжнародних авіаліній України” рейсу PS752, що розбився в Ірані в січні, підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а також що на той момент він був справний.

Про це в п’ятницю, 24 липня, повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

“Обидва ящики були успішно розшифровані, попри те, що в них були ознаки серйозного зовнішнього ушкодження. Важливо те, що розшифровка підтвердила, що літак був справний, пілоти все робили правильно. Водночас чорні ящики підтвердили, що літак впав унаслідок акту незаконного зовнішнього втручання, а саме – був збитий ракетою”, – сказали агентству “Інтерфакс-Україна” в пресслужбі МЗС України.

У відомстві зазначили, що де-юре розшифровку здійснювали органи з розслідування авіакатастроф Ірану, проте де-факто вона відбувалася у французькій лабораторії за участю найкращих світових експертів із США, Канади, Великої Британії та України.

“Розшифровка чорних ящиків є лише одним етапів для проведення технічного розслідування. Сподіваємося, що Іран усе ж проведе і завершить технічне розслідування відповідно до найкращих світових стандартів”, – наголосили в МЗС.

Зазначається, що наступного тижня очікується прибуття делегації Ірану в Україну для переговорів щодо компенсації.

“Позиція України на переговори дуже проста і давно відома, як Ірану, так і всім, нещодавно її раз укотре озвучив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба: визнати свою міжнародно-правову відповідальність, вибачитися і дати запевнення в неповторенні, здійснити технічне розслідування відповідно до вимог Чиказької конвенції, здійснити неупереджене та незалежне кримінальне розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності, виплатити належну компенсацію”, – зазначили на Михайлівській площі.

“Ми хочемо, щоб Іран чітко пояснив нам, що саме сталося того ранку. І покарав усіх винних. Пріоритетом для нас є встановлення справедливості для всіх жертв катастрофи та їхніх близьких”, – додали в пресслужбі МЗС.

Як інформувала “Новинарня“, в передмісті Тегерана вранці 8 січня зазнав катастрофи пасажирський “Боїнг-737” рейсу PS752 авіакомпанії МАУ. Він упав невдовзі після зльоту з міжнародного аеропорту імені імама Хомейні. Усі люди на борту літака загинули в аварії.

“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців (82 особи) та канадців (62). Також на борту було 10 громадян Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Німеччини і 3 – Великої Британії.

Інцидент стався після того, як уночі Іран обстріляв американські військові бази в сусідньому Іраці після ліквідації американцями іранського генерала Сулеймані.

Влада Ірану одразу назвала імовірною причиною катастрофи технічну несправність Boeing 737-800, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. Своєю чергою МАУ відкидали можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Рада нацбезпеки і оборони України висунула версію про збиття українського “Боїнга” ракетою ЗРК “Тор”.

Американські ЗМІ з посиланням на розвідку, а слідом за ними прем’єр-міністри Канади, Великої Британії, Австралії та президент США заявили, що рейс PS752 був збитий іранською ракетою ЗРК “Тор” російського виробництва. Було оприлюднено відповідне відео.

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде називав інформацію про збиття літака ракетою “нелогічними чутками”.

Однак 11 січня керівництво Ірану визнало, що літак рейсу PS752 був збитий іранською ракетою на тлі військового протистояння зі США, але “ненавмисно” і “через людську помилку”.
Командувачі Корпусу вартових Ісламської революції вибачилися за помилку.

14 січня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо відповідальності Ірану за збиття літака МАУ.

19 січня тіла загиблих у катастрофі українців привезли до Борисполя.

Міністерство закордонних справ України вважає, що суперечка з Іраном через збитий літак МАУ завершиться позовом до Міжнародного суду ООН.

Читайте також:
В Україну прибуде місія Ірану для переговорів щодо виплати компенсацій за збитий літак МАУ, – Кулеба

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна