В СБУ розповіли, навіщо штурмували автобус після затримання луцького терориста

 

Начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Павло Данюков розповів, чому на місце звільнення заручників у Луцьку приїхав БТР.

За його словами, з Максимом Кривошем, який захопив автобус із заручниками, вели тривалий переговорний процес, що “залишився поза камерами”, інформує “ТСН“.

“Відео, яке публікували в інтернеті, було обмежене тільки автобусом і терористом. Ви не бачили, як на відстані з ним велися переговори.

У нас були підозри, що в автобусі залишився вибуховий пристрій. Він залишив, згідно з нашими домовленостями, сумку з вибуховим пристроєм. Ми мали пересвідчитися, що в нього немає дистанційного пристрою керування цим пристроєм. Тому що заручники залишалися в автобусі”, – розповів Данюков.

Він також повідомив, що фахівці сканували місцевість приладами виявлення небезпеки для заручників.

На запитання, чому на місце пригоди приїхала спецтехніка, начальник управління СБУ відповів:

“Треба було перекрити автобус від посягань з іншого боку. Ми не знали, чи є спільники на майдані. Велися розшукові заходи щодо виявлення спільників, і деякі були затримані. Це вже тактика дій під час спецоперацій. Методи роботи не завжди дозволено розкривати”, – зауважив Данюков.

Читайте також:
“Я захотів поговорити з ним, щоб уникнути жертв”:
Зеленський розповів про свою комунікацію з луцьким терористом

Як інформувала “Новинарня“, чоловік, який назвався “Максимом Плохим” (справжнє ім’я – Максим Кривош), уранці у вівторок, 21 липня, в центрі захопив рейсовий автобус Берестечко-Красилівка із заручниками. Він був озброєний, відкривав вогонь у бік правоохоронців.

Терорист з ознаками неадекватності, який заявляв, що виступає проти “системи”, висунув низку вимог: щоб олігархи розмістили відеозвернення про те, що є “терористами в закон”, щоб президент Зеленський поширив фільм у соцмережі “Земляни” 2005 року, апелював до судів, Вищої ради правосуддя, генпрокурора, глав церков тощо.

При цьому зловмисник заявляв, що вибухівка є не лише в автобусі, а й попередньо закладена “в інших місцях”, погрожував її підірвати дистанційно і вимагав розмови з журналістами. Зокрема, він говорив по телефону з Юрієм Бутусовим та представниками кількох телеканалів. Телефонні номери на вимогу терориста “роздобували” рідні утримуваних ним людей.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прибув до Луцька для особистої координації дій підрозділів МВС в умовах надзвичайної події.

Терорист час від часу відкривав вогонь і поцілив у вікно Головного управління Нацполіції в Луцьку, де вже після того проводив нараду Аваков.
Також Кривош кілька разів вистрілив по безпілотнику, що використовували співробітники СБУ для спостередення. Потім він викинув із салону предмет, що вибухнув.

Згодом поліцейським вдалося передати упаковки води заручникам, які на той час понад десять годин перебували у захопленому автобусі.
Воду заніс заступник голови Нацполіції Євген Коваль. Терорист вистрілив поруч із ним.

Президент Володимир Зеленський виконав вимогу терориста і розмістив у фейсбуці заклик “дивитися фільм “Земляни” 2005 року.

Паралельно з цим Кривош відпустив з автобуса трьох заручників, серед яких дитина й вагітна жінка.

Після пів на десяту терорист вийшов з автобуса. До нього підійшли троє правоохоронців і затримали. Надалі з автобуса почали виводити заручників. Тобто штурму захопленого автобуса не було.
Через три хвилини під’їхав БТР, вибухнула світло-шумова граната, з БТРа зістрибнули екіпіровані спецназівці, однак це відбувалося вже після затримання Кривоша.

На брифінгу в Луцьку заступник керівника офісу президента Кирило Тимошенко, відповідальний за роботу з медіа, розповів, що заручників звільнили завдяки розмові із терористом президента Зеленського.

Міністр Аваков заявив, що в терориста були спільники, їх затримали (один із них у Харкові, в того чоловіка теж вилучили зброю під час обшуку).

Згодом Зеленський видалив із ФБ-сторінки відео про фільм “Земляни”.

Читайте також:
Луцькому нападникові висунули обвинувачення за трьома статтями, – Геращенко

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна