Окупанти дистанційно мінують Донбас забороненими протипіхотними мінами ПОМ-2, – СЦКК

 

Українська сторона СЦКК відзвітувала про зафіксований ще один факт використання російськими незаконними збройними формуваннями на Донбасі заборонених міжнародними конвенціями протипіхотних мін ПОМ-2.

У середу, 15 липня, російсько-окупаційні війська з напрямку непідконтрольного селища Доломітне здійснили обстріл у бік житлових будинків селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області.

Ворог застосував РПГ-7, гранату якого замінив на міну ПОМ-2.

“Оперативно прибувши на місце обстрілу спостережна група української сторони СЦКК, провела фотофіксацію та встановила, що на території ЗАТ “Бахмутський аграрний союз” внаслідок обстрілу російськими окупантами була виявлена міна ПОМ-2, що не привелась в бойовий стан”, – йдеться в повідомленні.

Фото: пресцентр ООС

Зазначається, що підрозділ ДСНС планує утилізувати боєприпас, бо існує ймовірність можливості знаходження декількох таких мін на прилеглій території.

УС СЦКК нагадує:
Такі міни заборонені Оттавською конвенцією з 1997 року та виготовляється виключно в Російській Федерації. Протипіхотна міна ПОМ-2, яка має період самоліквідації від 4 до 100 годин (в середньому 23-24 години).

Для доставки мін використовується гранатомет РПГ-7 з переробленою гранатою ПГ-7. Радіус суцільного ураження становить до 16 метрів, міна спрацьовує у момент, коли людина зачепить одну із чотирьох тонких капронових ниток, завдовжки до 10 метрів кожна. Існують модифікації міни також і без самоліквідації.

Читайте також:
Земля з мін. Якою ціною Україна розміновує Донбас

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна