Архів СБУ розсекретив деталі будівництва та аварії на ЧАЕС

 

Галузевий державний архів Служби безпеки України та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника “Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії”.

Про це в понеділок, 22 червня, інформують у пресцентрі СБУ.

У книзі опубліковано документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до листопада 1986 року, тобто до введення в експлуатацію об’єкту “Укриття” (“Саркофаг”) після катастрофи.

Зазначається, що видання містить 229 документів, більшість з яких опубліковано вперше.

“До речі, як свідчать архівні справи, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року, однак вони були приховані”, – інформують у пресцентрі СБУ.

“Серед документів, що увійшли до нової книги, є повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС у ніч 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування та будівництво “Саркофагу”, – розповів директор Галузевого державного архіву СБУ й один із упорядників видання Андрій Когут.

Видання є продовженням серії документальних книг. Першу, що містить 210 документів, опубліковано навесні 2019 року.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович додав, що за цими матеріалами можна краще зрозуміти трагедію: передумови катастрофи, рапорти і матеріали, які свідчать про “маленькі” аварії, що ставались на ЧАЕС раніше і були приховані.

“Це дозволить людству розширити доступ до правди про злочини тоталітарної системи й засвоїти правильні уроки”, – підкреслив він.

Документи у книзі опубліковано мовою оригіналу у хронологічній послідовності.

Завантажити першу частину видання можна тут, другу – за ось цим посиланням. 

Читайте також:
СБУ оприлюднила архіви КДБ про “розстріляне відродження”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна