Україна не визнає примусової паспортизації РФ в окупованому Криму, – МЗС

 

Примусова автоматична російська паспортизація, нав’язана Росією українським громадянам в окупованому Криму у 2014 році, не визнається Україною і не є підставою для втрати українського громадянства.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, інформує у вівторок, 16 червня, пресслужба відомства.

Останніми днями в інформаційному просторі спостерігають штучну дискредитаційну кампанію щодо російських паспортів, що нав’язувалися громадянам України російською окупаційною адміністрацією Криму з березня 2014 року.

“Примусова паспортизація – це елемент репресивної політики держави-агресора стосовно громадян України, які змушені жити в умовах окупації (…) Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” від 15 квітня 2014 року чітко визначає, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України”, – йдеться у заяві.

Тому в МЗС нагадали, що стаття 45 положення про закони та звичаї суходільної війни, затвердженого IV Гаазькою конвенцією 1907 року, забороняє примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту, а отже і до примусової зміни громадянства.

Нав’язана паспортизація є також заздалегідь спланованим і цинічно реалізованим елементом системного тиску російської окупаційної адміністрації на громадян України, акцентували у зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також:
Для Криму прогнозують найпровальніший курортний сезон за 15 років

“Громадяни України, що мешкають в АР Крим та м. Севастополь, фактично були позбавлені права вибору. Можливості відмови від російського громадянства були жорстко обмежені шляхом визначення недостатньої кількості відповідних центрів і занадто коротких термінів прийому заяв про відмову. Крім того, у разі відмови мешканців Криму від отримання російських паспортів, штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу. Відсутність російського паспорта могла також стати причиною примусової депортації з, та заборони в’їзду на територію АРК та м.Севастополя”, – констатували в МЗС.

Неодмінним аспектом автоматичної паспортизації була й загроза переслідування проукраїнських активістів, у тому числі журналістів, з боку окупаційної влади. Окрім того, громадяни України були змушені отримувати російські паспорти ще й для того, щоб зберегти власні оселі, майно на окупованому півострові.

“Нещодавнє підписання президентом РФ В.Путіним указу щодо позбавлення українських громадян можливості володіння землею в тимчасово окупованому Криму – черговий крок до нав’язування російського громадянства та грубого порушення міжнародного права”, – підкреслюється в заяві.

У МЗС також запевнили, що Україна захищатиме права та інтереси громадян України, що проживають в умовах окупації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, бо “Крим – це Україна”.

Як інформувала “Новинарня”, ДБР розслідуватиме спробу “слуги народу” Олександра Дубінського отримати паспорт Румунії.

Читайте також:
Росія може вдатися до військової ескалації, аби забезпечити Крим водою з України, – Куніцин


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна