Пораненим військовим дозволили служити в СБУ та ДПСУ

 

В Україні військовослужбовцям, які отримували поранення чи травми під час виконання обов’язків військової служби дозволили служити у Службі безпеки України та у Державній прикордонній службі.

Верховна Рада ухвалила відповідний проект закону №2592 у вівторок, 16 червня.
За документ у цілому проголосували 310 парламентарів.

Закон розширює можливість служби для таких військових у СБУ та Державній прикордонній службі.

Однак для важкопоранених та травмованих військовослужбовців залишається закритою Служба зовнішньої розвідки.

“Реалізація законопроєкту дасть можливість військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, які проходять військову службу і визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я, продовжувати військову службу, а особам, звільненим з військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, бути прийнятими на військову службу за контрактом”, – йдеться в пояснювальній записці.

У пояснювальній записці підкреслюється, що бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військових попри їх фізичний стан можна реалізувати на військових посадах, які не потребують надмірних фізичних навантажень.

Зазначимо, що такий дозвіл на службу існує з 23 червня 2018 року для Збройних сил України.

Зокрема, визначено перелік військових частин та установ, де таким військовим дозволили проходити службу. Крім того, наказ Міноборони встановив відповідний перелік посад для цих осіб.

Читайте також:
17 важкопоранених спецпризначенців продовжують службу в ССО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.