Суд повторно дозволив заарештувати екснардепа Костянтина Жеваго

 

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою колишньому депутату, співвласнику гірничорудної компанії Ferrexpo та групи “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго.

Про це у середу, 10 червня, поінформувало “Інтерфакс-Україна” з посиланням на пресслужбу Державного бюро розслідувань.

“Печерський суд розглянув клопотання і ухвалив рішення обрати запобіжний захід утримання під вартою, що є необхідним кроком для його арешту і екстрадиції під час встановлення місця перебування”, – повідомили в ДБР.

Нагадаємо, раніше Київський апеляційний суд скасував рішення про затримання і арешт колишнього народного депутата Костянтина Жеваго, якого підозрюють в організації розтрати майна одного з банків України й відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня 2019 року перша заступниця директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко заявила, що Жеваго перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 млрд грн банку “Фінанси та кредит” і заочно вручили підозру.

За даними відомства, він є бенефіціарним власником банку. Під час досудового розслідування встановлено, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках.

Згодом між банком “Фінанси та кредит” та іноземними банками було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку “Фінанси та кредит” 113 мільйонів доларів.
Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк “Фінанси та кредит” було оголошено неплатоспроможним.

Жеваго підозрюють за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

У липні повідомили про підозру двом топ-менеджерам банку. Також у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру сімом колишнім посадовцям фінустанови, четверо з яких зараз перебувають у міжнародному та державних розшуках.

9 жовтня Жеваго оголошували в розшук у справі про розтрату коштів банку “Фінанси і кредит”.

Читайте також:
Суд залишив у СІЗО генерала СБУ Шайтанова, якого підозрюють у держзраді

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна