У Нідерландах поновилися судові засідання в справі МН17: про що говорять

 

У Нідерландах, в судовому комплексі “Схіпхол” неподалік від Амстердама, 8 червня почалося четверте судове засідання у справі щодо збитого у 2014 році пасажирського літака “Малайзійських авіаліній” рейсу МН17.

Як повідомляє “Укрінформ” із місця події, у зв’язку з поширенням коронавірусу кількість людей, які можуть перебувати у суді, обмежена.

У залі присутні судді, прокурори, родичі загиблих, захист одного з підозрюваних – підполковника ГРУ РФ Олега Пулатова. Інтереси Пулатова представляють адвокати Сабіна тен Дуссхате та Баудевейн ван Ейк із нідерландської юридичної фірми Sjöcrona Van Stigt.

У пресцентрі можна побачити з десяток журналістів. Загалом до процесу допущено 100 осіб.

Усі охочі можуть стежити за процесом за допомогою прямої трансляції. Вона ведеться нідерландською та англійською мовами.

Засідання призначені з понеділка, 8 червня, по п’ятницю, 3 липня, але наразі достеменно невідомо, чи суд відбуватиметься щодня. Не виключено, що слухання можуть бути перенесені чи скасовані.

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов, який очолив українське представництво Міжнародної слідчої групи (JIT) у справі MH17, зазначив, що в нинішньому блоці слухань заплановані комунікації між сторонами.

“За попередньою інформацією прокуратури Нідерландів, у цьому блоці слухань, що триватиме до 3 липня, заплановані комунікації між сторонами. Прокурори також цього разу зроблять деякі попередні висновки, покажуть низку візуалізацій, що роз’яснюють деталі розслідування. Але хочу звернути увагу, що прокурори на цьому етапі все ж не надаватимуть детально всі докази в суді”, – сказав Мамедов у коментарі “Укрінформу”.

Він також зазначив, що карантинні заходи внесли свої корективи в процес слухань, але суд все ж таки йде в попередньо запланованому графіку.

“Впевнений, день за днем ми наближаємося до відповіді на запитання хто винен. Водночас і ми, на національному рівні, і в рамках Міжнародної спільної слідчої групи, будемо продовжувати розслідування, щоб всі винні в трагедії понесли відповідальність”, – наголосив Мамедов.

До початку слухань Сілена Фредрікс, яка втратила в катастрофі МН17 23-річного сина, розповіла, що налаштована рішуче і сподівається, що коронавірус не завадить слуханням.

Як писала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам–Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.

19 червня 2019 року  Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це – Сергій Дубинський (“Хмурий”), Ігор Гіркін (“Стрелок”), Олег Пулатов (“Гюрза”), Леонід Харченко (“Кріт”). Також підозрюваним визнали колишнього бойовика “ДНР” Володимира Цемаха, затриманого СБУ в ОРДЛО і відданого в Росію в рамках обміну полоненими.

Судовий процес у цій справі почався 9 березня 2020 року в судовому комплексі “Схіпхол” біля Амстердама.
На початку першого засідання в судовій залі була присутня частина родичів загиблих, преса, сторона обвинувачення, а також адвокати одного з підозрюваних – підполковника ГРУ РФ Олега Пулатова. Підозрювані на суд не прибули.

Через коронавірусний карантин судові засідання відбулися лише 9, 10 і 23 березня.

Адвокатам Пулатова дали час ознайомитися з матеріалами справи, відтак чергове засідання призначили на 8 червня.

Піт Плюг, глава Фонду катастрофи MH17, яка об’єднує родини жертв трагедії, вважає, що судові слухання можуть розтягнутися на 4-5 років, а з урахуванням розгляду апеляцій – на 7 років.

У травні стало відомо, що бойовики “ДНР” “арештували” обвинуваченого у справі МН17 Леоніда Харченка “Крота” в іншій кримінальній справі. Його колеги вважають, що колишнього розвідника хочуть “ізолювати”, щоб запобігти викраденню Харченка спецслужбами України.

Читайте також:
Суддя у справі MH17 у Нідерландах розповів, як вдалося вручити повістки підозрюваним

Кільце навколо Росії у справі MH17 стискається, – заступник глави МЗС

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна