У Києві триває церемонія прощання з видатним українським композитором Мирославом Скориком.
Прощання відбувається в середу, 3 червня, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви, повідомляє “Укрінформ”.
Вранці панахиду за Мирославом Скориком тут відслужив глава УГКЦ Святослав Шевчук. Увечері заупокійне богослужіння очолить владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії.
Фото: Укрінформ
Попрощатися до собору приходить чимало людей, серед них – і відомі політики, зокрема Віктор Ющенко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Микола Княжицький, представники творчої інтелігенції.
Фото: Укрінформ
Імпресаріо композитора Олександр Пірієв розповів журналістам, що цьогоріч Мирослав Скорик підготував новий проєкт.
“Він називається “Модест Мусоргський. Мирослав Скорик”. Це будуть твори для фортепіано з оркестром, для саксофону з оркестром. З серією концертів виступлять молоді українські таланти”, – сказав музичний продюсер.
Прощання з Мирославом Скориком відбудеться також у Львові, де маестро і буде похований.
У Львові зі Скориком попрощаються у четвер, 4 червня, в Архікатедральному Соборі Святого Юра (площа Святого Юра, 5) з 11:30 до 21:00. Парастас відбудеться о 19:00 там же.
Чин похорону відбудеться 5 червня на Личаківському кладовищі о 12:00.
Як інформувала “Новинарня“, 1 червня на 82-му році життя помер видатний композитор, Герой України Мирослав Скорик, автор музики до фільмів “Тіні забутих предків”, “Гуси-лебеді летять”, “Високий перевал” (найвідоміший твір – “Мелодія ля-мінор”), автор опер “Мойсей”, балету “Повернення Баттерфляй”, поеми “Сильніше смерті”, концерту для оркестру “Карпатський” тощо.
13 липня Мирославу Скорику виповнилося б 82 роки.
2008 року Мирослав Скорик отримав звання Героя України за видатні особисті заслуги перед державою у розвитку національного музичного мистецтва, багаторічну плідну композиторську, педагогічну і громадську діяльність.
Також він нагороджений орденом “За заслуги” I ступеня за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю, орденом “За заслуги” II ступеня – за вагомий особистий внесок в увічнення пам’яті Івана Франка, орденом “За заслуги” III ступеня — за значний особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва, багаторічну творчу і педагогічну діяльність.
Читайте також:
Рада вшанувала пам’ять померлих “Мелодією” Скорика. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!