У Києві триває церемонія прощання з видатним українським композитором Мирославом Скориком.
Прощання відбувається в середу, 3 червня, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви, повідомляє “Укрінформ”.
Вранці панахиду за Мирославом Скориком тут відслужив глава УГКЦ Святослав Шевчук. Увечері заупокійне богослужіння очолить владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії.
Попрощатися до собору приходить чимало людей, серед них – і відомі політики, зокрема Віктор Ющенко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Микола Княжицький, представники творчої інтелігенції.
Імпресаріо композитора Олександр Пірієв розповів журналістам, що цьогоріч Мирослав Скорик підготував новий проєкт.
“Він називається “Модест Мусоргський. Мирослав Скорик”. Це будуть твори для фортепіано з оркестром, для саксофону з оркестром. З серією концертів виступлять молоді українські таланти”, – сказав музичний продюсер.
Прощання з Мирославом Скориком відбудеться також у Львові, де маестро і буде похований.
У Львові зі Скориком попрощаються у четвер, 4 червня, в Архікатедральному Соборі Святого Юра (площа Святого Юра, 5) з 11:30 до 21:00. Парастас відбудеться о 19:00 там же.
Чин похорону відбудеться 5 червня на Личаківському кладовищі о 12:00.
Як інформувала “Новинарня“, 1 червня на 82-му році життя помер видатний композитор, Герой України Мирослав Скорик, автор музики до фільмів “Тіні забутих предків”, “Гуси-лебеді летять”, “Високий перевал” (найвідоміший твір – “Мелодія ля-мінор”), автор опер “Мойсей”, балету “Повернення Баттерфляй”, поеми “Сильніше смерті”, концерту для оркестру “Карпатський” тощо.
13 липня Мирославу Скорику виповнилося б 82 роки.
2008 року Мирослав Скорик отримав звання Героя України за видатні особисті заслуги перед державою у розвитку національного музичного мистецтва, багаторічну плідну композиторську, педагогічну і громадську діяльність.
Також він нагороджений орденом “За заслуги” I ступеня за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю, орденом “За заслуги” II ступеня – за вагомий особистий внесок в увічнення пам’яті Івана Франка, орденом “За заслуги” III ступеня — за значний особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва, багаторічну творчу і педагогічну діяльність.
Читайте також:
Рада вшанувала пам’ять померлих “Мелодією” Скорика. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!