У Чехії без українських трудових мігрантів може пропасти велика частина врожаю, адже на полях нікому працювати.
Проте дістатися туди українцям зараз складно, повідомляє “Радіо Свобода” у неділю, 31 травня.
“У сфері землеробства ми використовуємо робочу силу з України. Нам здається, що для цієї роботи вони підходять найбільше. Ми їх роботою зазвичай задоволені. Працьовиті люди”, – розповів директор однієї з агрофірм Томаш Зоуфалій.
Від наслідків локдауну його підприємство вже втратило понад вісім мільйонів доларів.
“Якщо українці не повернуться – це буде просто катастрофа для нас. Це означатиме, що ми не зберемо овочі. Чехія і так лише на 30% самостійна у виробництві овочів. Для нас працівники з України просто життєво необхідні. Якщо вони до нас вчасно не повернуться, вважайте, що сезон цього року передчасно завершився, ми просто опинимося банкротами”, – сказав Зоуфалій.
У Чехії намагалися знайти альтернативну силу – залучали студентів профільних університетів і тих людей, які через наслідки пандемії лишилися без роботи.
“Ця криза показала наскільки українці є незамінними у чеському сільському господарстві. І не тільки в Чехії але й в інших європейських країнах. Ніхто не був до цього готовим. Ми вже обдумуємо стратегію пошуку альтернативної робочої сили на майбутнє, аби бути частково застрахованими від подібних історій”, – сказав заступник міністра сільського господарства Чехії Їржі Шир.
Чеський уряд проводить консультації і з посольством України в Чехії. Разом навіть планували відправити за українцями спецчартер, як це зробили у кількох країнах ЄС. Однак згодом передумали, адже українці помалу почали приїздити автошляхами.
“Транзитом через Угорщину і Австрію мікроавтобусами такі працівники прибувають, мова йде не про тисячі, а про десятки”, – розповів посол України в Чехії Євген Перебийніс.
Нагадаємо, Чехія відновила видачу робочих віз українцям.
Читайте також:
Із Польщі депортували 33 українців, що намагалися незаконно перетнути чеський кордон
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!