Київ планує консультації з “представниками громадянського суспільства” ОРДЛО, що мають один паспорт

 

Статус представників ОРДЛО, із якими Київ планує вести консультації в рамках Тристоронньої контактної групи, буде наданий “представникам громадянського суспільства”, які мають лише українське громадянство.

Про це заявив керівник офісу президента Андрій Єрмак у виступі на онлайн-зустрічі, організованій американським Atlantic Council, у понеділок, 4 травня.

Єрмак із власної ініціативи взявся прокоментувати ідею про створення в рамках ТКГ “консультативної ради” за участі представників ОРДЛО, та запевнив, що “червоні лінії, окреслені президентом, залишаються незмінними”.

“Україна ніколи не вестиме жодних переговорів із так званими “ДНР” та “ЛНР”, – наголосив Єрмак, якого цитує “Європейська правда“.

Єрмак не заявив про відмову від ідеї “консультативної ради”, однак говорив про цю ідею в минулому часі, зазначає журналіст “ЄП”, який брав участь у зустрічі.

Водночас керівник ОП зазначив, що Україна і надалі має намір виконати пункт мінських домовленостей про “погодження 3 законодавчих актів з представниками [непідконтрольної] території”.

“Україна сприймає в якості представників територій представників громадянського суспільства, причому громадян України, які мають єдине громадянство України – я підкреслю це, оскільки Росія роздає свої паспорти на Донбасі”, – заявив Єрмак.

“…Громадян України, які не брали участь у військових діях, які не вбивали наших солдатів, які не приймали злочинних рішень, але вимушено залишилися на непідконтрольних територіях – з такими людьми ми готові говорити [щодо погодження українського законодавства]”, – сказав Єрмак.

Нагадаємо, днями командувач ООС Володимир Кравченко заявив, що окупанти в ОРДЛО можуть роздати близько 300 тисяч паспортів РФ.

Як інформувала “Новинарня“, 11 березня учасники ТКГ в Мінську підписали домовленості про створення “консультативної ради” – органу, який фіксує суб’єктність ОРДЛО, а Росія перебуває лише в статусі гаранта-спостерігача, на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Від України відповідний протокол завізував другий президент Леонід Кучма, від Росії – спеціальний представник Азамат Кульмухаметов, від ОБСЄ – Гайді Грау, від ОРДО і ОРЛО – Наталія Никонорова і Владислав Дейнего.
У переговорах також брав участь керівник офісу президента України Андрій Єрмак.
Ця ініціатива зустріла різкий спротив громадського суспільства та опозиції в Україні. Проти “консультативної ради” виступила також значна частина депутатів фракції “Слуга народу”.
На початку квітня російське МЗС заявило про зрив створення “консультативної ради з ОРДЛО”.

Читайте також:
Віцепрем’єр Резніков стане заступником Кучми в ТКГ, – Єрмак

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.