оновлено, доповнено
Інформація, поширена різними ЗМІ, про те що в Китаї померла нібито перша людина, інфікована новим хантавірусом, виявилася хибною.
25 березня медіа повідомляли про це з посиланням на китайське видання China Global Times.
Чоловік із китайської провінції Юньнань помер, коли повертався на роботу в автобусі.
Зазначалося, що китайська влада перевірила 32 інших пасажирів, які їхали в тому ж автобусі, що й померлий.
Вірус у ЗМІ назвали “новим”, однак насправді він існує з 1950-х років.
Як пише канадське видання Global News, хантавірус – надзвичайно рідкісний тип вірусу, що походить від гризунів. Відомо, що людина може заражатися хантавірусом в результаті контакту з гризунами або їх сечею, слиною або калом.
На початкових стадіях захворювання проявляється застудними симптомами (кашлем, пропасницею, задишкою), сонливістю. На цьому тлі можуть різко розвиватися набряк легенів і важка дихальна недостатність. Навіть при своєчасній інтенсивній терапії ризик смерті при цій інфекції досягає 36%.
“Захворювання зафіксували в Північній Америці в 1993 році, але в Канаді фіксують лише три випадки захворювань на хантавірус на рік, а в США — близько 35 щороку. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я Онтаріо. Інші штами захворювання фіксували в Європі та Азії з 50-х років”, – йдеться у статті Global News, переклад якої опублікувало “Громадське“.
“Він не передається від людини до людини, як COVID-19“, – зазначає доктор Джерард Еванс, фахівець з інфекційних хвороб Квінського університету.
Найкращий спосіб зупинити розповсюдження хантавірусів – це запобігання зараженню гризунами та ретельне очищення ділянок, де виявлені екскременти гризунів, повідомляє Агентство охорони здоров’я Канади.
Нещодавні спалахи хантавірусу фіксувалися в січні 2019 року в Панамі та Аргентині, ЗМІ виправдано їх не помітили.
Смерть у китайському Юньнані – не перший летальний наслідок хантавірусної інфекції і в світі (а ВООЗ ще у 2000 році зафіксувала три смерті від легеневого синдрому хантавірусу під час спалаху в Панамі), і в Китаї.
Оскільки хантавірус не передається від людини до людини, немає підстав панікувати через “нову хвилю смертельних вірусів”, наголошують експерти.
Читайте також:
Китай відкриває місто Ухань, звідки поширилася пандемія COVID-19
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.