Окупанти блокують українське FM-мовлення на північний Крим

 

У десяти населених пунктах на півночі окупованого Криму українське радіомовлення повністю блокується російськими FМ-станціями, а ще в дев’яти – частково.

Про це у п’ятницю, 20 березня, за результатами моніторингу протягом місяця повідомляє Кримська правозахисна група.

“Мовлення українських радіостанцій за допомогою веж, розташованих у Чонгарі і Чаплинці, в десяти населених пунктах північного Криму повністю блокується російськими FМ станціями. Ще в дев’яти населених пунктах сигнал українських станцій заблокований частково”, – йдеться у повідомленні.

Правозахисники наголошують, що з кінця минулого року ситуація з блокуванням мовлення у деяких населених пунктах погіршилася.

Наприклад, в грудні 2019 року монітори КПГ зафіксували в Армянську мовлення чотирьох українських FM-радіостанцій. Моніторинг, проведений у березні 2020 року, показав повну відсутність українського FM радіомовлення в цьому місті.

У грудні минулого року радіо “Культура” було чути у п’яти населених пунктах, а зараз тільки в одному.

В Єрмакові, Вишнівці, Новоолександрівці, Придорожньому, Зеленій Ниві можна почути тільки по одній українській радіостанції. У Красноармійську та Істочному – по дві радіостанції, у Воїнці – чотири станції, а в Передмістному – шість українських FM радіостанцій.

Читайте також:
КПВВ на кордоні з окупованим Кримом закрили до 3 квітня

Радіо “Культура” і “Промінь” чути в одному населеному пункті з усього списку, радіо “НВ” – в трьох, “Українське радіо” і “Армія FM” – в чотирьох, “Крим.Реалії” – в шести з 19 перевірених.

Біля КПВВ “Чонгар”, на окупованій території півострова можна послухати програми шести українських FM радіо, і чотири українські радіостанції чути з боку Криму біля КПВВ “Чаплинка”.

У десяти населених пунктах (Мартинівка, Завіт-Ленінський, Солоне озеро, Зарічне, Джанкой, Овочеве, Лобанове, Красноперекопськ, Армянськ, Ішунь) на українських радіочастотах транслюють свої програми російські FM-станції.

Кримська правозахисна група наголошує, що російська окупаційна влада, незаконно захопивши українські радіочастоти на півострові, позбавила громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій.

При цьому влада РФ повністю ігнорує той факт, що глушіння радіосигналів заборонене Міжнародною конвенцією електрозв’язку в 1947 році і Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році.

Дії російської влади в Криму призводять до знищення плюралізму думок і фактичної заміни незалежних ЗМІ джерелами державної російської пропаганди. Цими дискримінаційними практиками кримчан, по суті, позбавляють можливості отримувати інформацію про Україну і порушення у сфері прав людини, які регулярно відбуваються в Криму. Підконтрольні Кремлю російські ЗМІ приховують більшість таких фактів від жителів півострова.

Інформаційна ізоляція окупованого півострова посилюється, що грубо порушує стандарти свободи слова, а також дає окупованій державі додаткові можливості для подальшого порушення прав і свобод людини в Криму, наголошують в КПГ.

Читайте також:
РФ влаштувала військові навчання в окупованому Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".