КПВВ на кордоні з окупованим Кримом закрили до 3 квітня

 

Роботу контрольних пунктів в‘їзду на тимчасово окуповану територію територію АР Крим та міста Севастополя та виїзду з неї тимчасово припиняють до 3 квітня з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Про це у вівторок, 17 березня, повідомляє пресслужба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО.

“До 3 квітня 2020 року тимчасово припиняється робота контрольних пунктів в‘їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та м. Севастополя та виїзду з неї, крім пропуску громадян України та членів їхніх сімей, осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв‘язку з виконанням міжнародних зобов‘язань, а також представників дипломатичних установ та гуманітарних місій, що виїжджають з ТОТ АР Крим і міста Севастополя, а також їх транспортних засобів, вантажів та іншого майна”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, в‘їзд та виїзд інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом з адміністрацією Державної прикордонної служби.

Як зазначається, тимчасове закриття КПВВ “не тільки зменшить потік можливо інфікованих громадян України через КПВВ, але й дозволить їх захистити”.

“У першу чергу – літніх людей, адже згідно із медичною статистикою для них коронавірус є найбільш небезпечним”, – відмітили у міністерстві.

Українців закликали враховувати цю інформацію під час планування своїх поїздок та “дбати про своє здоров‘я та здоров‘я близьких”.

Читайте також:
Коронавірус: Кличко оголосив про посилення обмежувальних заходів у Києві. ВІДЕО

Міжміська блокада, зупинка метро, в автобус – не більше 10 людей: уряд обмежив пересування

13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу: 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину. Перші симптоми захворювання в неї з’явилися 3 березня.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною.
12 березня COVID-19 було підтверджено ще у двох українців – також у Чернівцях і в Радомишлі Житомирської області.

Вранці 16 березня в Україні зареєстрували два нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію.

16 березня увечері стало відомо, що в столиці зареєстрували два випадки захворювання коронавірусом.

За інформацією МЗС, станом на 15 березня, за кордоном шестеро українців хворі на коронавірус.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 09:00 17 березня у світі зафіксовано понад 182 тисячі випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 7154 особи померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 79 433 людей.

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою.Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 40%, залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – зі скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами тощо.
В Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.

Згідно з рішенням РНБО від 13 березня, Україна також закриває на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.

Нагадаємо також, що 5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.

Читайте також:
Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна