Опозиція щодо автокефалії ПЦУ не є канонічною, – Варфоломій

 

Вселенський патріарх Варфоломій під час святкування неділі торжества православ’я заявив, що будь-яка опозиція питання автокефалії Православної церкви України не є канонічною.

Про це в понеділок, 9 лютого, повідомляє “Ліга.net” з посиланням на Orthodoxtimes.

“Однак є ті, хто має намір завдати шкоди новоствореній Православній церкві України з метою створення світської установи, яка, з одного боку, буде діяти на противагу церковним принципам і традиціям, а з іншого – стане служити іноземним інтересам в явному протиріччі з православною еклезіологією і синодичним характером православної церкви”, – сказав патріарх.

Патріарх Варфоломій наголосив, що рішення про надання автокефалії ПЦУ “освітило канонічну відповідальність вселенського престолу” й актуалізувало канонічні рішення, прийняті на Вселенських соборах.

“Визнання автокефалії Православної церкви України від інших православних церков є основною умовою досягнення єдності з православним світом”, – підсумував патріарх Варфоломій.

Як інформувала “Новинарня“, 11 жовтня 2018 року, за результатами Синоду в Стамбулі Вселенський патріархат оприлюднив документ, у якому підтвердив визнання недійсною анафеми патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія (через задоволення їхніх апеляцій) та визнав незаконним томос 1686 року про зверхність Московського патріархату над Київською митрополією.
Константинополь оголосив, що продовжує реалізацію рішення про надання автокефалії церкві України, та заявив про ставропігію в Києві.

Після цього глава Київської патріархії Філарет закликав УАПЦ та УПЦ МП готуватися до Об’єднавчого собору, на якому оберуть голову Помісної церкви, що отримає томос Константинополя.

Цей процес модерували призначені Вселенським патріархатом екзархи Іларіон і Даниїл.

15 жовтня на Синоді РПЦ в Мінську Російська церква засудила такі рішення Фанара з визнання “розкольників” та оголосила, що розриває євхаристійний зв’язок із Константинопольським (Вселенським) патріархатом.

Раніше Синод УПЦ МП вимагав вислати з України екзархів Константинополя.

11 листопада УПЦ Московського патріархату заявила про припинення співслужіння з Константинополем за прикладом РПЦ, не визнавши рішення Фанару про автокефалію для України.

29 листопада синод Вселенського патріархату затвердив текст томосу про автокефалію для Української помісної православної церкви та проект статуту цієї церкви, частиною якого стане томос.

Президент Петро Порошенко оголосив про проведення Об’єднавчого собору 15 грудня.

УПЦ КП 13 грудня заявила, що Вселенський патріарх Варфоломій Константинопольський, “перший серед рівних” у світовій православній ієрархії, 6 січня передасть томос – указ про надання автокефалії (незалежності) – новообраному предстоятелю помісної православної церкви в Україні.

6 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Читайте також:
Зеленський пообіцяв Варфоломію, що держава не втручатиметься у церковні справи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна