Пентагон відстежує поширену РФ “інформепідемію” коронавірусу в соцмережах, – ЗМІ

 

Міністерство оборони США провело масштабну роботу з відстеження російської кампанії дезінформації в соціальних мережах щодо ситуації з поширенням нового коронавірусу COVID19.

Як передає “Новинарня” у п’ятницю, 21 лютого, про це пише американське видання Newsweek.

“Органи військового планування активно відстежують кампанію дезінформації, що поширюється через електронні акаунти, які використовує або з якими пов’язаний російський уряд”, – зазначається в повідомленні.

У період між 28 січня та 3 лютого хештег “коронавірус” був найбільш використовуваним на російських Twitter-сторінках.

Інформація про кампанію навколо коронавірусу в соціальних медіа викликала занепокоєння серед чиновників Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони навіть заявили, що докладають зусиль, аби зменшити “інформепідемію”. Подібні кампанії, хоча і не рідкість, є справжньою перешкодою для ефективного реагування.

Водночас, документ, отриманий від Пентагону, свідчить, що оборонне відомство США також відстежує й аналізує отриману інформацію із соціальних медіа впродовж останнього року.

Причиною цього стало занепокоєння Кіберкомандування США щодо можливого втручання Росії у президентські вибори 2020 року. Але ці зусилля допомогли також виявити спроби РФ поширити дезінформацію на тему коронавірусу.

Основними джерелами перекрученої та хибної інформації виявилися, зокрема, Twitter-сторінки таких російських медіа, як Sputnik, RT (раніше відомий як Russia Today), телеканалу російського міноборони “Звезда”. Вони поширювали фейки російською, англійською, іспанською, французькою, німецькою й турецькою мовами.

За даними моніторингу, спалах коронавірусу згадувався в зазначений період 567 разів, водночас хештег #CoronavirusChino” використовувався 91 раз. Іншими популярними хештегами були #Brexit” (151 раз), #Russia (116 разів), #Trump та “Китай” – обидва по 70 разів.

Причому, найбільше вподобань та поширень щодо коронавірусу зібрали обліковий запис RT іспанською мовою (232,7 тис. лайків та 113,3 тис. ретвітів), турецькомовна сторінка Sputnik (134,3 тис. лайків та 19 тис. ретвітів) та англомовний канал RT (75 тис. лайків і 39,9 тис.ретвітів).

Читайте також:
ПЦУ закликає українців не піддаватися ненависті через евакуйованих із Китаю

Переселенці з Донецька привезли їжу евакуйованим у Нові Санжари

Нагадаємо, вранці 20 лютого літак із громадянами України та інших країн, евакуйованими з китайського Уханя, приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. З Києва він вирушив у Харків.

Усі ці люди не є хворими на коронавірус і не мають жодних симптомів вірусного захворювання. Їх було вирішено доправити на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” в Полтавській області. Там вони протягом 14 днів перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Місцеві мешканці організували протести проти розміщення евакуйованих з Уханя в Нових Санжарах. Зокрема, протестувальники перекрили міст через річку Ворскла, а коли автобуси з евакуйованими співвітчизниками все ж проїхали, закидали їх камінням.

Поліція відзвітувала про затримання 24 осіб.

Депутати Новосанжарської селищної ради звернулися до президента та заявили, що вони категорично проти розміщення евакуйованих Уханя в селищі. За словами депутатів, у Нових Санжарах немає ніяких умов для перебування карантинного типу, оскільки немає ізоляторів, боксів чи належної вентиляційної системи.

У Полтавську область вилетів прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Він заявив, що в Нових Санжарах працюватиме оперативний штаб уряду.

У Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Медики підтвердили передачу невідомого вірусу від людини до людини. Хвороба супроводжується лихоманкою і нестачею повітря.

Місто Ухань у провінції Хубей ізолювали.

Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у 4-5 разів більше людей, ніж помирають.

Так, уже вилікувалися двоє українців з персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19.

Читайте також:
Скалецька звернулася до СБУ щодо поширення фейків про коронавірус

Напередодні Гааги: Кремль підхопив фейк власних пропагандистів про непричетність “Бука” до збиття МН17

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна