Мінветеранів ініціює санкції проти російських силовиків, які затримували моряків ВМСУ

 

Міністерство у справах ветеранів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб ініціювало запровадження санкцій проти російських силовиків та правоохоронців, які затримали українських моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 році, а також судили українських громадян у Криму.

Про це Мінветеранів повідомило в понеділок, 10 лютого.

“Фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії на судна Військово-морських сил України (які були взяті в полон силовиками РФ 25 листопада 2018 року в Керченській протоці). А також проти так званих “слідчих”, “прокурорів” та “суддів”, які влаштовували політично мотивовані переслідування, судилища над українськими громадянами на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, – йдеться в заяві.

Згідно з повідомленням, відомство розробило Проєкт розпорядження про застосування обмежувальних заходів (санкцій) спільно з організацією “Кримська правозахисна група”.

Документ надали для погодження “профільним органам влади”.

“Після його погодження, проєкт розпорядження буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України і, у разі прийняття Урядом, стане підставою для ухвалення Радою національної безпеки і оборони України рішення про застосування санкцій”, – зазначають у міністерстві.

Читайте також:
Віддані Росією МБАКи і буксир “Яни Капу” нарешті стають на ремонт

Як інформувала “Новинарня“, 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі виніс рішення щодо справи 24 українських моряків і трьох кораблів, обстріляних і захоплених РФ 25 листопада 2018 року: однозначно на користь України.
Президент Трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон зачитав ухвалу: “Морський трибунал постановив (…) вжити наступних заходів: Російська Федерація має невідкладно звільнити українські військові судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” та повернути їх під юрисдикцію України… Невідкладно звільнити 24 військових і спецслужбівців та дозволити їм повернутися в Україну”.
Суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України в Керченській протоці.

7 вересня відбувся обмін полоненими та утримуваними особами між Україною і РФ у форматі “35 на 35”. Україна отримала з Москви зокрема й 24 військовополонених моряків ВМСУ.

18 листопада, після 358 днів з часу незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря біля Керчі, МБАКи “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу” росіяни передали Україні у нейтральних водах відповідно до рішення Міжнародного трибуналу з морського права. 20 листопада вони прибули на базу ВМСУ в Очаків.

Захоплені ворогом судна прийшли не своїм ходом, а на буксирі, адже “їх знищили росіяни”, розповів командувач ВМСУ Ігор Воронченко. За словами адмірала, росіяни познімали із захоплених українських кораблів плафони, розетки і навіть унітази.

Читайте також:
У РФ пояснили, куди зникли особисті речі українських моряків із захоплених бронекатерів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна