Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму

 

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів”, у якій міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.

Як повідомляє “Новинарня“, за ухвалення резолюції в понеділок, 9 грудня, проголосували 63 країни, проти – 19, утрималися – 66.

Резолюцію з такою назвою Генасамблея ООН приймає вдруге (перша датована 2018 роком), проте нинішній документ доповнено принципово новими положеннями.

Так, у цьому документі, за інформацією “Укрінформу”, міститься заклик до РФ “утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру в Криму”, а також висловлюється занепокоєння з приводу використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.

Як хто голосував

Резолюція нагадує Росії про заборону призивати до армії держави-окупанта осіб з окупованих територій, “у тому числі шляхом тиску чи пропаганди, спрямованих на забезпечення добровільного призову”, засуджує використання освіти для залучення до служби в армії і закликає Москву “припинити цю незаконну діяльність”.

У документі також приділено увагу соціально-економічним аспектам російської агресії.

“Проблеми безпеки та нарощування військових сил у Чорному та Азовському морях і надалі дестабілізують економіку та соціальну сферу, особливо в прибережних регіонах України”, – ідеться в документі.

Генасамблея ООН висловлює занепокоєння навмисним перешкоджанням руху через Керченську протоку, зокрема “під приводом військових навчань” у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.

Нинішня резолюція, як і попередня, засуджує будівництво мосту через Керченську протоку, що сприяє мілітаризації Криму та “обмежує розмір суден, які можуть дістатися до українських портів на узбережжі Азовського моря”.

Нарощування військової присутності РФ у частинах Чорного та Азовського морів та переслідування торговельних суден “ще більше погіршує економічну та соціальну ситуацію в прилеглій Донецькій області, яка вже зазнала збитків від окупації Криму”, – ідеться в документі.

Генасамблея ООН також засуджує поїздки російських посадовців до Криму й закликає всі держави-члени ООН утримуватися від візитів у регіон без узгоджень з Україною.

Крім того, резолюція закликає всі держави-члени співпрацювати з ООН “для якнайшвидшого припинення російської окупації Криму та утримуватися від будь-яких угод з РФ щодо Криму, які не відповідають цій меті”.

Проект резолюції підготували 39 країн, серед яких США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Україна, Італія, Швеція, країни Балтії, Угорщина, Болгарія та інші.

Читайте також:
Зеленський виступив на Генасамблеї ООН. ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна