У віці 55 років померла керівник балету Національної опери України Аніко Рехвіашвілі

 

16 листопада на 56-му році життя померла керівник балету Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Шевченка, відомий балетмейстер Аніко Рехвіашвілі.

Як повідомили “Укрінформу” в прес-службі театру, Аніко Рехвіашвілі померла після тривалої хвороби.

“Вона тяжко хворіла. Навіть не виходила на роботу з початку театрального сезону. 12 грудня Аніко виповнилося б 56 років”, – зазначили в Національній опері.

Міністерство культури, молоді та спорту висловило щирі співчуття з приводу смерті Аніко Рехвіашвілі.

У МКМС нагадали: Аніко Рехвіашвілі закінчила хореографічну студію Державного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського (1982), хореографічне відділення Київського інституту культури (1990).

Була організатором, художнім керівником та балетмейстером балетного театру “Аніко балет” (1995). З 1996 року завідувала кафедрою сучасної класичної хореографії Національного університету культури та мистецтв.

Поставила хореографічні композиції “Болеро” (муз. М. Равеля), “Чотири поцілунки” (муз. Я. Сібеліуса), “Пристрасть” (муз. П. Габріеля), “Пори року” (муз. А. Вівальді), “Італійський альбом” (муз. Д. Ревербері)та багато інших. Автор хореографічних постановок для драматичних театрів Києва, кіно та різноманітних шоу.

На сцені Національної опери України Аніко поставила балети “Віденський вальс” на муз. Штраусів, “Даніела” М. Чембержі, “Дама з камеліями” на муз. Л. Бетховена, І. Брамса, І. Пахельбеля та інших композиторів, “Дафніс і Хлоя” М. Равеля, “Снігова королева” на муз. П. Чайковського та інш. композиторів, “Ночі в садах Іспанії” та “El sombrero de tres picos” на муз. М. Де Фальї, “Юлій Цезар” на муз. О. Респігі, “Половецькі танці” на муз. О. Бородіна, балетні сцени в операх “Мойсей” М. Скорика, “Ярослав Мудрий” Г. Майбороди, “Норма” В. Белліні, “Наталка Полтавка” М. Лисенка, низку хореографічних номерів і танців для солістів.

Лауреатка Міжнародного конкурсу ім. Сержа Лифаря (1996, третя премія у номінації хореографія). Лауреатка 25-ї ювілейної премії “Київська пектораль” у номінації “Найкраще пластичне вирішення вистави” (балет “Снігова королева”).

Читайте також:
Польська Gazeta Wyborcza включила Катю Гандзюк до списку 120 відомих людей, померлих за рік

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна