ЄС висловив підтримку відкриттю ринку землі в Україні і назвав умови успіху

 

Євросоюз підтримує плани уряду відкрити ринок землі в Україні, що може “розкрити величезний потенціал для економіки України”. Реформа повинна базуватися на верховенстві права та принципах сталості, прозорості, справедливості та всеосяжності, вважають в Брюсселі.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Представництва ЄС в Україні, передає “Європейська правда”.

“Поважаючи незалежний законодавчий процес України та прийняття суверенних рішень, ми готові запропонувати досвід та підтримку разом з іншими міжнародними партнерами. При відкритті цього ринку важливо встановити гарантії, щоб уникнути надмірної концентрації землі в руках декількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до власників невеликих земель, які бажають продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних дрібних фермерів, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення”, – заявили в ЄС.

Євросоюз рекомендує, щоби маленькі фермерські господарства були в основі системи державної підтримки: “ЄС уважно оцінить умови, за яких ринок сільськогосподарських земель буде функціонувати, і як контролюються заходи з безпеки під час впровадження земельної реформи. Малі фермери повинні стояти в центрі цієї реформи, зокрема ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи – фізичні особи, які обробляють сільськогосподарські угіддя”.

ЄС вважає, що відкриття ринку землі має стати першим кроком більш широкої та всеосяжної земельної реформи, яка охоплюватиме інші елементи управління землею, політику землекористування, планування та моніторингу, створення обізнаності про права на землю, консолідацію земель тощо.

“Однією з передумов успіху є, зокрема, підвищення прозорості через відкритий доступ до даних про права на землю та їх публікацію. Для цього знадобиться поглиблена реформа Державного геокадастру та перерозподілу деяких його функцій. ЄС розглядає можливість продовжити свою підтримку впровадженню земельної реформи, особливо акцентуючи увагу на інституційних змінах (для управління земельними ресурсами, планування та управління, спрямованих на інтеграцію Кадастру та Реєстру прав), навчанні і посиленні потенціалу та моніторингу передбачених гарантій”, – сказано в заяві.

Верховенство права та судова система, яка функціонує, мають вирішальне значення для успіху реформи земельного ринку, додали в Представництві ЄС.

Нагадаємо, у порядку денному Верховної Ради 13 листопада передбачили розгляд у першому читанні питання відкриття ринку землі.
Депутати з різних фракцій подали ще 11 альтернативних законопроєктів.
Також парламентарі планують розглянути ще два законопроєкти, які стосуються земельних відносин: щодо “дерегуляції у сфері земельних відносин” №2194 і “щодо продажу земельних ділянок через електронні аукціони” №2195. У другому читанні розглянуть проєкт закону “Про використання земель оборони”.

Як писала “Новинарня“, напередодні аграрії вийшли на акції протесту проти дій влади щодо впровадження земельної реформи, тимчасово перекривши головні магістралі країни.

Читайте також:
У Мінекономрозвитку назвали вартість гектара землі в Україні

“А це труна свині”. Рада розглядає закон про продаж землі на тлі протестів: ХТО ЗА І ПРОТИ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна