ВАКС заочно заарештував колишнього голову НКРЕКП Вовка за “Роттердам +”

 

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештувала фігуранта справи “Роттердам +”, колишнього голову Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка і керівника управління НКРЕКП Володимира Бутовського.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційні скарги прокурора САП і обрала для колишніх голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг та заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, Апеляційна палата ВАКС скасувала рішення суду першої інстанції, яким  прокурорам САП і детективам НАБУ було відмовлено в задоволенні клопотань про заочний арешт зазначених фігурантів провадження.

Нагадаємо, НАБУ підозрює Вовка і ще п’ятьох осіб у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК).

Як писала “Новинарня“, у березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову формулу розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, одним із елементів якої була й вартість вугілля для ТЕС у вугільних хабах у портах Роттердам, Амстердам і Антверпен у Нідерландах і його доставки в Україну; цю формулу неформально охрестили “Роттердам +”.

За повідомленнями, ця формула була вигідною для енергогенерувальних підприємств (значною частиною яких володіють компанії Ріната Ахметова) і невигідною для підприємств із великим енергоспоживанням (яких багато серед активів Ігоря Коломойського). Споживання населенням ця формула не стосувалася.

За інформацією ЗМІ, через застосування нової формули теплові генерації, зокрема генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, почали продавати електроенергію дорожче.

У березні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу “Роттердам+”.

19 червня представник Президента України в Кабміні Андрій Герус заявив про “фактичну ліквідацію”Роттердам+“. Він додав, що заради формальної ліквідації цієї формули Президент Володимир Зеленський подав до ВР відповідний законопроєкт.

8 серпня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ повідомили ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

У квітні, до оголошення підозри, Вовк з дружиною і дітьми виїхав до Бельгії. Він заявив, що не повернеться в Україну через відсутність довіри до правоохоронної та судової системи.

14 серпня Вовка було оголошено в розшук.

5 вересня Солом’янський районний суд Києва дозволив затримати ексголову НКРЕКП, 18 вересня таке саме рішення було винесено щодо Бутовського.

Водночас, як пояснив тоді журналістам директор НАБУ Артем Ситник, це рішення суду не означало заочного арешту підозрюваних.

“Коли стоїть питання про міжнародний розшук, то окремо ставиться питання про затримання, а окремо — про арешт”, – сказав Ситник, додавши, що з 5 вересня САП повинна звертатися з клопотаннями не в райсуд, а у Вищий антикорупційний суд.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна