Делегацію ЄП в комітеті Україна-ЄС очолив скандальний ексголова МЗС Польщі

 

Депутат Європейського парламенту від групи “Європейських консерваторів і реформістів” (ECR), ексміністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський став головою делегації в Комітет асоціації Україна-ЄС.

Про це повідомляє “Новинарня“, про це в четвер, 26 вересня, пише “Європейська правда”.

Вибори відбулися в четвер у Європейському парламенті в рамках першого засідання делегації ЄП у Комітеті асоціації.

Крім того, віцепрезидентами були обрані представник групи “Зелених” з Німеччини Віола вон Крамон-Таубадель і представник ECR, президент Румунії з 2004 по 2014 роки Траян Басеску.

Ващиковський заявив, що метою його діяльності на цій позиції буде “наблизити Україну якомога ближче до Європейського Союзу, НАТО, щоб вона стала більш демократичною, незалежною”.

“Ви можете розраховувати на нашу допомогу. Ми тут для того, щоб вам допомогти, розділити з вами наш досвід, ми можемо вам допомогти знайти мирне вирішення конфлікту, розпочатого Росією. Ми сподіваємося, що швидше раніше, ніж пізніше, Крим і Донбас повернуться Україні. У цьому питанні ви можете на нас розраховувати”, – запевнив він.

Зазначимо, Ващиковський відомий в Україні як палкий противник визнання Києвом воїнів УПА борцями за незалежність. Він також виправдовував відмову Варшави допомагати жертвам конфлікту у Сирії тим, що Польща “прийняла понад мільйон українців”. Під головуванням Ващиковського МЗС Польщі склало “чорний список” українських чиновників, яким заборонено в’їзд до Польщі.

Ексочільник Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович вважає, що після такого кадрового рішення посилиться тиск на Україну з боку Польщі.

“Відомий своїми антиукраїнськими заявами екс-міністр закордонних справ Польщі Ващиковський відповідатиме в Європарламенті за стосунки з Україною. Отже тиск на Україну з боку польських правих посилиться”, – зазначив В’ятрович.

Нагадаємо, Європейська частина Комітету Асоціації Україна-ЄС нині очікує створення відповідної делегації від парламенту України, після чого відбудеться перше спільне засідання, або в Брюсселі, або в Києві.

Загалом делегація складається з 32 депутатів. До її складу також увійшов колишній президент Європейського парламенту (2009- 2012 роки) і колишній прем’єр-міністр Польщі періоду 1997-2001 років Єжи Бузек, два колишніх прем’єр-міністра: Андріус Кубілюс (ECR, прем’єр-міністр Литви з 1999 по 2000 і в період з 2008 по 2012 рік) та Лешек Міллер (соціаліст, прем’єр-міністр Польщі в період з 2001 по 2004).

Членом делегації також стала представник ECR Сандра Калнієте (яка з 2002 по 2004 обіймала посаду міністра закордонних справ Латвії, а з 2004 по 2009 була європейським комісаром з питань сільського господарства і рибальства), та представниця групи Соціалістів Клара Добрев з Угорщини, яка є віцепрезидентом Європейського парламенту.

Як інформувала “Новинарня“, Пристайко обговорив із генсеком РЄ повернення Росії до ПАРЄ.

Читайте також:
Ротації в уряді Польщі: Ващиковський більше не міністр закордонних справ, а екс-глава МВС очолив міноборони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна