“Ігри нескорених-2019” стали найбільшими в історії таких змагань в Україні

 

У фіналі національних змагань “Ігри нескорених” 2019 року взяли участь 218 атлетів – ветеранів та діючих військових, працівників силових органів, які зазнали травмувань під час виконання бойових і службових завдань.

Про це за підсумками змагань у суботу, 14 вересня, повідомила пресслужба “Invictus Games: Team Ukraine”.

“Це найбільші змагання в історії української команди “Ігор нескорених”. Протягом дня учасники випробовували свої сили у шістьох спортивних дисциплінах (легка атлетика, плавання, веслування на тренажері, паурліфтинг, стрільба з лука, велоспорт) одразу на трьох спортивних локаціях. Незалежно від результатів, кожен з них вже є переможцем – над собою, своїм болем та травмою”, – ідеться в повідомленні.

Нагороджував учасників змагань “Ігри нескорених-2019” на стадіоні “Піонер” прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“Для мене величезна честь – бути тут присутнім, щоб привітати вас. Ми в уряді будемо намагатися якісно працювати для того, щоб вам було простіше. Дякую вам від усіх громадян України!” – сказав глава уряду.

Після завершення змагань, з понеділка, розпочне роботу відбіркова комісія. Вона й визначить остаточний склад збірної України із 20 учасників, які готуватимуться до міжнародних Invictus Games, які пройдуть 2020 року в Гаазі. Оголошення складу збірної заплановано на 17 жовтня.

“Зважаючи на досвід попередніх років, відбір передбачатиме більше залучення ветеранської спільноти та ветеранських організацій, в тому числі представників добровольчих формувань, до перевірки відомостей, які учасники вказують у своїх анкетах та документах. Відбір також включатиме особисті співбесіди та проходження медичної комісії”, – зауважили організатори.

“Незважаючи на спортивну складову, національні змагання Invictus Games — в першу чергу соціальний захід для українських поранених бійців, їхніх сімей та друзів, можливість провести час в колі побратимів та однодумців. Це також свято сили духу та взаємної підтримки, яке відкрите для всіх українців”, – зазначають у пресслужбі турніру.

Читайте також:
Фінал “Ігор нескорених”: Зеленський пообіцяв закон про ветеранів уже за тиждень

Invictus Games (“Ігри нескорених”) – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі, засновані принцем Вельським Гаррі в 2014 році.
Invictus Games об’єднують військовослужбовців та ветеранів силових структур з обмеженими фізичними можливостями й пораненнями, триманими під час виконання службових обов’язків.

Уперше Ігри нескорених пройшли в 2014 році в Лондоні.

Українські ветерани беруть участь у змаганнях Invictus Games з 2017 року, коли старти відбувалися в Торонто,

У змаганнях 2018 року в Сіднеї брали участь 15 українських спортсменів, які виступили в шести видах спорту: пауерліфтингу, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці, плаванні, стрільбі з лука та велоспорті-шосе.

Цей турнір був затьмарений скандалом: один з українських переможців Олександр Бєлобоков із Донеччини, як виявилося, не воював, підтримував Путіна, а травма в нього була побутова.

Попередні тестування для відбору на український фінал “Ігор нескорених-2019” пройшли у Львові, Одесі й Києві.

Як повідомляла тодішня заступниця, а тепер міністр у справах ветеранів Оксана Гаврилюк, 2019 року відбір і підготовка збірної України проходять за новими критеріями, які визначили організатори “Ігор нескорених”. Серед цих критеріїв – потреба ветерана бойових дій у психологічній і фізичній реабілітації, мотивація та підтримка цінностей ігор.

Наступні міжнародні змагання Invictus Games відбудуться 2020 року в Гаазі (Нідерланди).

Читайте також:
Порошенко хоче провести міжнародні Invictus games у Києві

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна