Сущенко подякував за звільнення двом президентам і нагадав: ще майже 100 родин страждають

 

Звільнений за обміном з Росією журналіст агентства “Укрінформ” Роман Сущенко подякував президентам Володимиру Зеленському та Петру Порошенку за роботу зі звільнення українських політв’язнів та нагадав, що в РФ ще залишаються понад сто українських політв’язнів.

Про це він сказав журналістам в аеропорту “Бориспіль”, передає “Укрінформ“.

“Передусім я хотів би подякувати президентові України Володимиру Зеленському, який, не поступившись інтересами України, знайшов потрібні слова, вагомі аргументи і переконав лідера частини росіян [Путіна] у доцільності піти назустріч і вчинити цей акт гуманізму. Я дякую і президентові України Порошенку за те, що він розпочав цей переговорний процес, об’єднав світову та європейську спільноти й упродовж трьох років підтримував мою родину”, – сказав Сущенко.

За його словами, Українська держава продемонструвала світові, що вона прихильна до цивілізованих, демократичних принципів розвитку.

Він також заявив, що щасливий від того, що Україна демонструє виважену, послідовну, ефективну і спадкоємну політику у сфері захисту прав своїх громадян – права на життя, права на свободу слова, право на свободу і віросповідання.

“Я хотів би звернутися до президента України Володимира Зеленського і сказати, що сьогодні він зробив щасливими 35 українських родин. Це є незаперечний історичний факт. Разом з тим його сьогодні слухають, бачать і чують, йому вірять ще майже 100 українських родин, які страждають. Я закликаю його продовжити цей успіх і повернути українським родинам їхніх батьків, чоловіків, синів, братів та онуків”, – підкреслив Роман Сущенко.

Роман Сущенко (в центрі) після прибуття в “Бориспіль” разом із родиною. Фото: Укрінформ

“Я відчайдушно сподіваюсь, що це лише початок великих зрушень у переговорному процесі”, – наголосив Сущенко.

Як інформувала “Новинарня“, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі “35 на 35”.
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки, а також 11 цивільних осіб – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Євген Панов, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Олексій Сизонович, Володимир Балух, Артур Панов, Едем Бекіров.
На вимогу Кремля Київ у числі 35-ти віддав низку громадян України.

Читайте також:
В обміні полоненими простих і лінійних рішень не буває, – Порошенко

Як повідомляла “Новинарня“, ФСБ РФ 30 вересня 2016 року затримала в Москві кореспондента “Укрінформу” у Франції Романа Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки і звинувативши в шпигунстві. Російське слідство заявляє, що Сущенко “цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю”.
Журналіст обвинувачення ФСБ відкидає.

Сущенко був кореспондентом “Укрінформу” з 2002 року, писав під псевдонімом Рон Височанський.

27 березня 2018 року суд у Москві почав розгляд справи Романа Сущенка. 4 червня Москміськсуд засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ остаточно підтвердив вирок Сущенку.

У жовтні 2018 року Романа етапували до виправної колонії.

У серпні 2019 року стало відомо, що Сущенко підписав документи про згоду відбувати термін в Україні.

Україна вважала його політичним в’язнем і вимагала від Кремля звільнити журналіста.

Наприкінці серпня Сущенко прибув у московську тюрму “Лефортово” для ймовірного обміну.

Читайте також:
Президент нагородив політв’язня Кремля Сущенка орденом

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна