Рада скерувала до КСУ проєкт закону щодо дострокового позбавлення депутатського мандата

 

Верховна Рада України включила до порядку денного та направила на висновок до Конституційного Суду законопроєкт № 1027 “Про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України)”.

Як повідомляє “Новинарня“, рішення про ухвалення в цілому відповідної постанови підтримали у вівторок, 3 вересня, 279 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

“Однією із сучасних проблем функціонування парламенту в Україні є відсутність дієвого та ефективного механізму забезпечення парламентської дисципліни. Серед таких проблем чільне місце посідають проблеми неособистого голосування народних депутатів України та невідвідування ними засідань парламенту та його органів”, – йдеться в пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується удосконалити перелік підстав та окремі елементи механізму дострокового припинення повноважень народних депутатів України.

Зокрема, визначено, що у разі складення повноважень за особистою заявою повноваження народного депутата України припиняються з моменту оголошення народним депутатом України такої заяви на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Так, новими підставами дострокового припинення повноважень народного депутата України визначено оголошення його померлим, встановлення судом факту неособистого голосування народним депутатом України у Верховній Раді України, тобто голосування народним депутатом України замість іншого народного депутата України або надання народним депутатом України можливості проголосувати замість нього іншому народному депутату України, – з моменту набрання законної сили рішенням суду про встановлення такого факту, а також відсутність його без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради України та/або засідань комітету Верховної Ради України, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії.

Відповідно, пропонується й механізм дострокового припинення повноважень народного депутата за зазначеними підставами. Так, пропонується закріпити, що у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, відсутності народного депутата України без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради України та/або засідань комітету Верховної Ради України, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії повноваження народного депутата України припиняються достроково за рішенням Верховного Суду.

Також у разі смерті народного депутата його повноваження припиняються з дня смерті, засвідченої свідоцтвом про смерть, без ухвалення рішення Верховною Радою

Окрім того, у разі оголошення народного депутата України померлим його повноваження припиняються з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Передбачається, що прийняття цього закону сприятиме оптимізації діяльності парламенту, запобігатиме неособистому голосуванню народних депутатів України, що є підставою для визнання неконституційними актів, прийнятих парламентом, а також сприятиме відновленню парламентської дисципліни.

2 вересня Комітет ВР із питань правової політики рекомендував парламенту включити в порядок денний другої сесії і направити на розгляд Конституційного Суду президентський законопроєкт №1027.

Як інформувала “Новинарня“, КСУ проаналізує законопроєкт щодо скорочення Ради до 300 нардепів.

Читайте також:
Рада скерувала до КСУ законопроєкт щодо “народовладдя”

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

   

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен прихильник "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: