У комітеті Верховної Ради з правової політики та правосуддя виникла суперечка щодо можливості початку другої сесії парламенту з 3 вересня, адже розглядати зміни до Конституції у другому читанні можна лише на наступній сесії після першого читання.
Як повідомляє “Новинарня“, про це йшлося в понеділок, 2 вересня, на засіданні комітету, передає “Українська правда”.
Деякі депутати на засіданні комітету в понеділок вранці говорили, що й засідання комітету проводити не можна.
“Що стосується календаря планової роботи: ми з вами ще раз зустрінемося за планом у середу – до цього в нас засідання позапланове. У ніч на 29 серпня у нас було перше засідання комітету, сьогодні порядок денний визначений заявами народних депутатів – це не плановий збір. Я почула тих депутатів, які відстоюють позицію, що неможливо повертатися до питання статті 80-ї – зняття недоторканності. Тому я розумію ваші мотиви для того, щоб ми сьогодні не працювали в межах процедурних дій”, – сказала голова комітету Ірина Венедиктова (“Слуга народу”).
Народний депутат Сергій Власенко перервав її:
“Ви не маєте права коментувати дії народних депутів і говорити, хто що думає”.
Сергій Власенко (“Батьківщина”) та Руслан Князевич (“Європейська солідарність”) пропонували не проводити засідання комітету, а провести обговорення, але цю пропозицію підтримали 6 депутатів, а проти висловилися 14.
Власенко покинув засідання комітету зі словами: “Мій правовий досвід навчив мене, що не можна приймати участь у незаконних діях. Я вважаю ці дії незаконними, я не буду приймати участь сьогодні у засіданні комітету”.
“Тебе позбавлять мандату”, – сказав йому хтось із колег, але Власенко все ж пішов.
Руслан Князевич згодом заявив, що запропоновані “Слугою народу” законопроекти “міняють Конституційний лад”
Заступниця голови комітету Ольга Совгиря (“Слуга народу”) заперечила йому, а Князевич заявив:
“Мене не треба повчати. Чим передбачена дискусія щодо цього питання?”.
Князевич запропонував до розгляду питань, включених у порядок денний, звернутися до Венеційської комісії – але за висловилися 6 депутатів, а проти 15.
Пропозицію секретаря комітету Олега Макарова (“Голос”) зняти з порядку денного комітету розгляд 80-ї статті Конституції теж не підтримали.
Як інформувала “Новинарня“, парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад.
Читайте також:
Генерал Забродський стане заступником голови комітету ВР, кіборг Костенко – секретарем
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!