Водіїв громадського транспорту зобов’яжуть підтверджувати свою компетентність

 

Водії маршрутних таксі, автобусів і тролейбусів, а також вантажівок повинні будуть отримувати додаткові права – свідоцтво професійної компетентності водія.

Без цього документа перевізник не зможе випускати транспорт на рейс.

Такі ініціативи містить проект наказу Міністерства інфраструктури, оприлюднений 20 серпня для громадського обговорення, передає Ukr.Media.

Якщо документ не матиме жорсткої протидії з боку представників ринку та інших держорганів, ухвалити його можуть вже через місяць.

Свої ідеї чиновники пояснили прагненням зменшити аварійність на українських дорогах, особливо з участю громадського транспорту.

Відомо, що сьогодні водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, повинні підтверджувати свою компетентність за кордоном або в єдиному акредитованому українському навчальному центрі “НКЦ АсМАП”.

Однак для їхніх колег по Україні схожих вимог поки немає.

Чиновники мають намір запустити в країні нову екзаменаційну систему і мережу навчальних центрів. Після проходження курсів водіям почнуть видавати спеціальні картки, які підтверджують їхній професіоналізм. Термін дії пластикових посвідчень, зовні схожих на звичайні водійські права, складе п’ять років. Після його закінчення водій повинен буде пройти курси повторно і отримати нове посвідчення.

Всі курси в міністерстві розділили на три типи:

  • початкові – 280 годин (категорії C, СЕ, D, DE);
  • початкові-скорочені – 140 годин (категорії С1, С1Е, D1, D1E, а також досвідчені водії С, СЕ, D, DE);
  • періодичні – 35 годин (водії, які раніше пройшли навчання за основними програмами).

При цьому водіїв навчатимуть як теоретичним, так і практичним навичкам. Окрім знань про будову автотранспорту, включать модулі з економії палива, правильного навантаження, психологічної та медичної допомоги пасажирам, і навіть з економічних основ бізнесу перевезень.

Право викладати ці дисципліни, а також видавати водіям кваліфікаційні картки отримають усі організації, що забезпечать необхідну матеріальну базу та отримають сертифікат Мінінфраструктури.

У проекті наказу не вказана вартість такого навчання, але зазначено, що, наприклад, у Литві такі курси коштують від 3,6 до 39 тис. грн.

Читайте також:
22 серпня почнуть штрафувати за євробляхи. У Зеленського пропонують відтермінування


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна