Ув’язненому в Італії нацгвардійцеві Віталію Марківу виповнилося 30 років

 

У п’ятницю, 16 серпня, українському воїну Віталію Марківу, якого суд Італії засудив до 24 років ув’язнення, виповнюється 30 років. Це вже третій день народження, який нацгвардієць зустрічає за ґратами.

Як інформує “Новинарня“, напередодні активісти на підтримку нацгвардійця запустили сайт, де розповідають про українсько-італійського воїна і провели флешмоб #ми_Віталій_Марків.

“Ми з групою волонтерів з Мілана їздили на засідання суду до Павії. Так, після винесення вироку, від якого всі були в шоці, вирішили робити все можливе, щоби про цю справу дізналися якомога більше людей, і дізналися саме правду (це особливо важливо було для італійської частини населення), адже дезінформації було набагато більше. Російська пропаганда постаралася”, – розповів UATV розробник сайту Денис Чернишков.

За його словами, сайтом займаються активісти Леся Цибак, Ольга Головчак, Александ Кполійчук, Едуард Ігнатов, Ірина Романюк і Юля Романюк.

“Наразі сайт є українською мовою, перекладається на англійську, і буде перекладений на італійську. Адже саме італійською було дуже багато викривленої інформації, що не сприє позитивному ставленню до Віталія Марківа в італійському суспільстві”, – прокоментувала активістка Ольга Головчак.

Волонтери зібрали усю інформацію та публікації про Віталія Марківа, описали деталі судової справи. Також сайт планують перекласти ще німецькою та французькою мовами.

“З днем народження, Віталію! Ти наша гордість, взірець мужності та сили! Патріотами не стають, ними народжується, ти один із них, справжніх і не підкорних! З ювілеєм тебе” Бажаємо одного на твоє 30-ліття – щоб справедливість перемогла! Здоров’я тобі, терпіння, вірних друзів! Дякуємо мамі, що Україні подарувала такого сина!”, – написала учасниця флешмобу #ми_Віталій_Марків Оксана Трапані-Гаденко на сторінці у Facebook.

#ми_Віталій_Марків 1 #ми_Віталій_Марків 2 #ми_Віталій_Марків 3 #ми_Віталій_Марків 4
<
>
Фото: Facebook/Оксана Трапані Гаденко

Свої поздоровлення Марківу також висловили у Міністерстві внутрішніх справ України.

“Наш герой, наш красень, наш захисник, вся Україна чекає тебе вдома! В цей день ми хочемо побажати скорішого повернення!”, – побажали Марківу у пресслужбі МВС України.


Як інформувала “Новинарня“, попри наявність переконливих доказів у тому, що Віталій Марків ніяк не міг бути причетним до обстрілу, внаслідок якого загинули у травні 2014 року на Донеччині загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, суд у місті Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув’язнення.

Також суд постановив притягнути до криміналу нардепа-атовця Богдана Матківського, який командував підрозділом Марківа на Донбасі.

Поліція Італії заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року.

Старший сержант Віталій Марків є заступником командира взводу в 1-му батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

За визнанням італійського прокурора, старший сержант НГУ Віталій Марків не вчинив злочину убивства, але він інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті зі, свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявлявв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

17 травня 2019 року глава МВС Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Читайте також:
“Російські тіні”. В італійському сенаті обговорили нові деталі справи Марківа

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна