6 серпня на Донбасі була загроза широкомасштабних бойових дій, – Безсмертний

 

Загибель українських військових біля Павлополя на Донеччині та конфлікт між представниками так званої “ЛНР” (Владислав Дейнего та Ольга Кобцева) й головою Станично-Луганської райдержадміністрації Юрієм Золкіним та знімальною групою “5 каналу” пов’язані між собою.

Про це у середу, 7 серпня, розповів представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Роман Безсмертний, передає “Громадське радіо”.

“Поясню, як вони пов’язані: о 10:20 у районі пролунав постріл у районі Павлополя. Було вбито чотирьох українських бійців морських піхотинців. О 13:20 — рівно через три години Дейнего і Кобцева перетнули лінію розмежування у Станиці Луганській. О 14:20 Денис Пушилін (ватажок так званої “ДНР”, — “Н”) заявив, де звинуватив у чомусь там українську сторону. О 15:20  російські ЗМІ почали розповідати про те, що Україна щось не виконує. Сама хронологія подій мала би змусити багатьох звернути увагу на це. Чому конфлікт так складений? Тому що всі очікували, що вчора провокаційними злочинними діями з боку Російської Федерації і її посіпак у Луганську та Донецьку зі зброєю вдасться розпочати масштабний конфлікт”, — сказав Роман Безсмертний та наголосив:

За його словами, Дейнего і Кобцева вчинили провокацію, через яку могли би розпочатися широкомасштабні бойові дії.

“Я не знаю, скільки потрібно було зусиль українській стороні, щоби стримувати себе від тих кроків, які вони мали вчинити”, — зазначив Безсмертний.

Він зауважив, що на момент конфлікту біля мосту між українськими представниками та посіпаками угруповання “ЛНР”, представники української сторони знали про загибель морпіхів біля Павлополя. Тож, варто врахувати їхній емоційний стан.

“Вже вчора треба було наполягати і скликати нині позачергове зібрання Тристоронньої контактної групи. Сьогодні, якби мене запитали, то я би сказав, що одразу треба було заявити про призупинення участі України в Мінському процесі до моменту зібрання “Нормандської четвірки”. Більше того, надалі у виникненні таких ситуацій Україна повинна чітко заявити, що повторення подібної ситуації автоматично приведе до перекриття постачання води, електроенергії, закриття усіх КПВВ.

Або ми навчимося жорстко реагувати на такі провокації та вбивства наших солдат, або ми ніколи не зрозуміємо, що таке захищати свою вітчизну», — сказав Безсмертний.

Як інформувала “Новинарня“, 6 серпня російські окупанти розпочали обстріл з РПГ поблизу Павлополя. Внаслідок обстрілів четверо українських військових загинули.

Опісля посіпаки бойовиків  “ЛНР” Владислав Дейнего і Ольга Копцева зі скандалом перетнули лінію розмежування у Станиці Луганській і заявили, що їхня “влада” повинна поширюватися ще й на територію Щастя.

Нагадаємо, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.
Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році розведення сил відбулося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на 300-400 метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 “Станиця Луганська” не створював небезпеки для життя та здоров’я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. В ОС наголосили, що відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.
Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ.

Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ.

Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.

Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

28 червня керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма у Станиці перевірив виконання домовленостей.

На ТКГ було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.

Водночас ватажки ОРЛО заявляли, що міст є “територією ЛНР” і присутність на ньому українських силовиків означатиме “акт агресії проти “Луганської республіки”.
Російська сторона нібито пообіцяла вплинути на ОРЛО в уьому питання.

25 липня інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

1 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розміновувати територію біля зруйнованого мосту у Станиці Луганській.
За день українські сапери виявили 31 міну поблизу мосту.

Читайте також:
“Нейтральна зона”: у СБУ пояснили, чому не затримали Дейнего і Кобцеву в Станиці

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна