На ІІ Євроіграх у Мінську збірна України посіла високе третє місце з 51 медаллю

Високе третє місце в медальному заліку посіла збірна України на ІІ Європейських іграх, які відбувалися в Мінську (Білорусь) 21-30 червня.

В активі українців 51 медаль. Із них 16 – золоті, 17 – срібних, 18 – бронзових.

Увечері 30 червня відбулося урочисте закриття Ігор. Почесне право нести прапор України на церемонії отримав чемпіон ЄІ-2019 з боксу Віктор Вихрист, який переміг у ваговій категорії понад 91 кг.

У неділю, останній день змагань, українські спортсмени здобули одразу кілька медалей найвищого ґатунку.

Чудову крапку у виступі нашої команди поставив каратист Станіслав Горуна, який тріумфував у змаганнях куміте у вазі 75 кг.

Також у карате перемогла Аніта Серьогіна, у спортивній гімнастиці – Олег Верняєв та 15-річна Анастасія Бачинська (вона стала наймолодшою чемпіонкою з України на Євроіграх), Олександр Хижнк у боксі, Жан Беленюк у греко-римській боротьбі.

Варто зазначити, що Україна на Європейських іграх перемогла зокрема в командній першості з легкої атлетики.

У загальному заліку ЄІ-2019 перемогла збірна Росії – 109 медалей (44-23-42), другі – білоруси – 69 (24-16-29).

На перших Європейських іграх 2015 року в Баку Україна була восьмою з 46 медалями (8-14-24).

Всі золоті медалі збірної України на Європейських іграх-2019 в Мінську

1. Георгій Зантарая – дзюдо, 66 кг
  2. Дар’я Білодід – дзюдо, 48 кг
  3. Анастасія Сапсай – самбо, 80 кг
  4. збірна України (Данило Даниленко, Анна Рижикова, Тетяна Мельник, Олексій Поздняков) – легка атлетика, змішана естафета 4х400
  5. збірна України (Євген Гуцол, Ольга Ляхова, Яна Качур, Олексій Поздняков) – легка атлетика, змішана комбінована естафета переслідування
  6. Марія Повх та Людмила Куклиновська – веслування на байдарках та каное, байдарка-двійка, 200 м