У ПАРЄ ухвалили проект резолюції, що веде до повернення делегації РФ

 

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

Про це за результатами засідання комітету у понеділок, 3 червня, у Парижі заявив керівник української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

“Регламентний комітет схвалив проект резолюції, яка може змінити правила ПАРЄ. Голосування 24 червня на сесії Асамблеї”, — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Водночас він наголосив, що у разі ухвалення резолюції санкційна процедура буде ускладенена, проте не ліквідованf, як того вимагали росіяни. “Навіть якщо резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкцій, хоча в урізаному варіанті, але залишиться”, — зауважив український депутат.

За його словами, багато з тих, хто голосували за резолюцію, висловлювали сподівання, що російська сторона прийме запропонований компроміс, бо “треба їх нарешті почати критикувати в обличчя, адже вони не змінюються”. Але, на думку Ар’єва, це наївна позиція.

Натомість проросійськи налаштовані політики, зазначив Ар’єв, аргументували це рішення необхідністю “зберегти доступ 140 мільйонів росіян до Європейського суду з прав людини”.

“Мене цей аргумент обурив, бо за цей доступ українці платять і свободою, і життям”, — заявив керівник делегації України у ПАРЄ.

Він додав, що звернення громадських організацій, правозахисників, родичів українських заручників і утримуваних Росією моряків комітет наразі проігнорував.

“Працюватимемо на те, щоб переконати Асамблею не стріляти собі в ногу. Переконувати тими силами, які є: парламентарії, дипломати, ГО, журналісти. Приєднуйтесь теж. У нас три тижні”, — закликав Ар’єв.

Як повідомляла “Новинарня“, 17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Це рішення Комітету міністрів ще має затвердити ПАРЄ.

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ, пояснюючи це накладанням на її делегацію санкцій у ПАРЄ. Водночас, санкції відносно РФ в Асамблеї вже не є чинними від січня 2015 року. Росія спекулює цим питанням та не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Читайте також:
“Цинізм і маніпуляції”. Кулеба прокоментував намагання Росії повернутися до ПАРЄ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна