“Не збираємося озиратися на Росію”. Порошенко підписав зміни до Конституції щодо вступу в НАТО і ЄС

 

Президент Петро Порошенко під час спеціального засідання Верховної Ради у зв’язку з 5-ми роковинами початку російської агресії підписав закон про внесення змін до Конституції, які закріплюють прагнення України до набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.

Порошенко запросив на трибуну голову ВР Андрія Парубія та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щоб “засвідчити єдність усіх гілок влади в питанні європейської та євроатлантичної інтеграції” й урочисто поставив підпис під законом. Із залу за цим спостерігав присутній на засіданні президент Європейської Ради Дональд Туск.

“Свою стратегічну місію я вбачаю в тому, щоби гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції. Не пізніше 2023 року – подати заявку на членство в Євросоюзі і отримати План дій щодо членства в НАТО. Це є наше спільне завдання”, – заявив президент, “присягнувшись” у реалізації цієї місії неухильно дотримуватися Конституції.

“Сьогодні ми не збираємося озиратися на Росію. Ми не будемо питати дозволу в Путіна куди нам рухатися далі. Ми йдемо своїм шляхом. Ми самі приймаємо рішення, як забезпечити власну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність”, – заявив Порошенко.

Він нагадав, як десять років тому через відсутність єдиної лінії президента, парламенту й уряду Україна втратила можливість отримати План дій щодо членства в НАТО.

“Сьогодні, я на цьому окремо наголошую, позиція глави держави, позиція Кабінету Міністрів, позиція керівництва парламенту і парламенту – одностайна. Я за це дуже дякую всім вам”, – підкреслив Порошенко.

Він зауважив, що про це свідчать і “переконлива більшість” – 334 голоси, якими Верховна Рада підтримала внесення відповідних змін до Конституції.

Як писала “Новинарня“, затвердженим парламентом 7 лютого законодавчим актом №9037 “з метою законодавчого закріплення в Конституції України цивілізаційного вибору, європейської ідентичності Українського народу та незворотності стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору” внесено зміни до преамбули Основного Закону, статей 85, 102, 116, а саме: абзац п’ятий преамбули після слів “громадянської злагоди на землі України” доповнено словами “та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України”.

Законом пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України викладено в такій редакції: “5) визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Статтю 102 доповнено частиною третьою такого змісту: “Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Законом статтю 116 доповнено пунктом 11 такого змісту: “11) забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Законом виключено з Конституції України пункт 14 розділу XV “Перехідні положення”, який передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".