Масштабний напад Росії на Україну операційно можливий, але невірогідний, — розвідка США

 

Росія прагне впливати на вибори в Україні. Про це йдеться в звіті американської розвідки, присвяченому світовим загрозам цього року.

Як передає “Голос Америки”, масштабний звіт розвідувальної спільноти США стосовно основних загроз, що постають перед світом, представив директор Національної розвідки США Ден Коутс до слухань Комітету Сенату США з розвідки у вівторок, 29 січня.

У розділі звіту “Росія та її сусіди”, розвідувальна служба США зауважує, що Росія вживає кроки, щоби впливати на українські президентські вибори в березні 2019 року і парламентські вибори, що відбудуться восени.

“У надії прибрати Порошенка і привести до влади менш антиросійський парламент”, Росія прагне скористатись з таких проблем в Україні, як нестійка економіка, поширена корупція, вразливості в кіберпросторі, а також громадське невдоволення, наголошується в звіті.

“Велика кількість кандидатів у президенти, значний рівень недовіри до політичних еліт і відсутність чіткого лідера перегонів може надати супротивникам українського президента Петра Порошенка, а також менш відомим кандидатам та новачкам в політиці, можливість звернутись до українських виборців, велика частина яких не визначились”, — йдеться у тексті.

А от масштабний напад Росії на Україну американська розвідка вважає “операційно можливим, але невірогідним”.

“Ми оцінюємо, що масштабний напад з боку України, або російських формувань є операційно можливим, але невірогідним у 2019 році”, — наголошується в звіті Коутса.

Розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському та Чорному морях.

Напруга в двосторонніх відносинах продовжуватиме посилюватись в Чорному та Азовському морях, бо кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права та спроможності дій на морі”, — йдеться у звіті.

“Росія продовжить військову політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоби зашкодити зусиллям Києва з інтеграції до ЄС та посилення зв’язків із НАТО, — наголошують в документі.

Американські розвідники вважають, що перехоплення Росією українських кораблів біля Керченської протоки та затримування команд суден в листопаді 2018 року демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і вчиняти політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів.

“Кремль намагатиметься утримати і, за можливості, розширити свій вплив у країнах колишнього Радянського Союзу, які він вважає, належать до його сфери впливу”, — констатують розвідувальні служби США.

Читайте також:
Літаки США й Канади над Арктикою перехопили російські бомбардувальники Ту-160


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна