Дорожчий газ, реформи, антикор: МВФ оприлюднив меморандум з Україною

 

Міжнародний валютний фонд офіційно оприлюднив меморандум про економічну і фінансову політику щодо нової 14-місячної програми stand-by для України обсягом 3,9 мільярда доларів, схваленої Радою МВФ 18 грудня.

Згідно з документами Фонду, серед структурних маяків програми – затвердження закону про “спліт”, звіт про повернення активів державних банків, поділ Державної фіскальної служби, призначення суддів Національного антикорупційного суду, заходи НБУ щодо недокапіталізованих банків, завершення зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро, передає УНІАН.

Зокрема, програма передбачає затвердження Верховною Радою закону про “спліт” – ліквідацію Нацкомісії держрегулювання ринків фінансових послуг і розподіл її функцій між Національним банком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (2413а) – до кінця березня 2019 року.

Публікація першого звіту про повернення активів і відповідних судових процесів щодо чотирьох державних банків передбачена також до кінця березня 2019 року.

Розділення ДФС на податкову і митну служби очікується до кінця квітня 2019 року.

Також до кінця квітня передбачено призначення не менше 35 суддів Національного антикорупційного суду.

До кінця червня Національний банк має вжити належних наглядових заходів щодо банків, які не виконують вимоги до капіталу.

До кінця липня очікується завершення зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро України.

Відповідно до меморандуму, Україна взяла на себе зобов’язання підвищити ціну на газ для населення на 15% з 1 травня 2019 року, а також із 2020 року – порівняти ціни до ринкових.

“В якості першого кроку до лібералізації тарифів на газ уряд прийняв рішення про підвищення оптової ціни на газ для побутового використання на 26 відсотків, що набуло чинності з 1 листопада 2018 року, і ще на 15 відсотків – з 1 травня 2019 року”, – йдеться в програмі.

МВФ передбачає, що наступний етап у зміцненні газового сектору – повна відповідність цін ринковим з 1 січня 2020 року.

Як повідомляла “Новинарня“, рада директорів МВФ затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 мільярда доларів. Україна вже отримала перший транш за новою програмою в обсязі 1,4 мільярда доларів 21 грудня 2018 року. Рішення про наступні транші будуть прийматися в травні і в листопаді 2019 року під час перегляду виконання умов меморандуму з МВФ.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".