Державна служба праці почала штрафувати працівників компаній, оформлених як ФОП

 

Державна служба з питань праці оштрафувала низку фізичних осіб-підприємців (ФОП) та компаній, які порушували чинне законодавство про працю. Зокрема, ці підприємці насправді були працівниками, проте задля зменшення податкового навантаження, оформлювали свою співпрацю з компанією як ФОП.

Відповідні рішення Державної служби з питань праці та їхні оскарження з’явились у судовому реєстрі, інфомує Opendatabot.

Зокрема, в одному з рішень на фізичну особу-підприємця наклали штраф у розмірі 111 тис. грн. “Головним аргументом було те, що плата була погодинною, а характер праці був більше схожий на роботу найманого працівника”, — повідомляє Opendatabot.

У ще одному випадку ФОП вдалося оскаржити штраф на 3,5 мільйони гривень, який Держпраці наклала за порушення законодавства про працю.

Як повідомляє “Громадське”, протягом 2019 року Державна служба праці планує провести 17 тисяч перевірок ФОПів щодо ймовірного маскування найманої праці.

Причиною того, що деякі компанії замість того, щоби наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОП є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання.

Зокрема, він може не платити 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Читайте також:
За рік в Україні на 16% побільшало людей, які заробили мільйон, – ДФС

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна