З’явилися перші дані про імена і стан українських моряків, захоплених у полон РФ

 

У російських ЗМІ з’явилася інформація про деяких поранених українських військових моряків, яких захопила Росія в Керченській протоці ввечері 25 листопада.

Як повідомляє “Український мілітарний портал”, імена назвала Федеральна агенция новостей.

Відповідно до цих даних, у лікувальних закладах окупованого Криму нібито перебувають:

  1. Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 р.н., Новоукраїнка)
  2. Сорока Василь Вікторович ( 11 квітня 1991 р.н., Одеса)
  3. Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 р.н., Одеса)

У мережі Facеbook є профілі людей з іменами Андрій Ейдер та Андрій Артеменко. Обидва вказують, що живуть в Одесі, публікують фото у військовій формі та на тлі військових кораблів.
Артеменко, відповідно до даних профілю, служить у Військово-морських силах України.

Андрій Ейдер

Інформації про інших полонених та поранених українських військових моряків наразі немає.

Російський пропагандистський Telegram-канал WarGonzo передає, що українські моряки під час штурму чинили опір росіянам та після захоплення в полон не йдуть на контакт з агресором.

У свою чергу постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін заявив, що кількох поранених українських моряків, захоплених у Керченській протоці, доставили до Москви.

“Наскільки нам відомо, декількох поранених перевезено до Москви”, – зазначив він в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Бабін розповів, що росіяни визнають лише трьох поранених. Тоді як за інформацією української влади були поранені шість військових.

За його даними, щодо полонених “були проведені операції”, їхній стан нібито стабільний.

“Поранення осколкові – це вже визначає рівень застосування зброї державою-агресором. Це не те, що наразі росіяни нам хочуть з метою пропаганди довести, що вони там самі собі десь синець поставили. Ні, це все дуже серйозно”, – розповів представник президента.

Бабін стверджує, що українська сторона вживає вичерпних заходів для звільнення моряків.

“Ми вимагаємо від росіян поводження з нашими військовополоненими відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, закликаємо не вчиняти чергові міжнародні злочини”, – наголосив представник президента.

Російська сторона стверджує, що постраждалі в Керченській протоці українські військові – у стабільному стані та почуваються “прекрасно”.

Про це повідомили в медичному закладі окупованої Керчі, заявляє урядова російська агенція ТАСС.

У медустанові стверджують, що моряки нібито отримали “легкі поранення”.

“Стабільний стан у них, все нормально, не погіршується. Почуваються прекрасно”, – сказав співрозмовник російського агентства, додавши, що зараз в лікарні чергують слідчі.

На брифінгу в МЗС 26 листопада командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко заявив, що “здобута” інформація про трьох поранених українських моряків у лікарні Керчі, з них один офіцер.

За його словами, загалом у полон потрапили 23 моряки. Росіяни блокують зв’язок із ними.

Прес-центр командування Військово-Морських сил ЗСУ оприлюднив “телефон довіри” для сімей військових моряків, незаконно затриманих Росією у Керченській протоці: 068 814 1904.

Як інформувала “Новинарня“, із 23 листопада корабельна група Військово-Морських сил ЗС України у складі двох нових малих броньованих артилерійських катерів (МБАКів) “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу” здійснювала плановий перехід з Одеси до Азовського моря, де в Бердянську й Маріуполі створюється українська військово-морська база. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – катери типу “Соболь”, пскр “Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” – здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України”.

О 8:21 ранку 25 листопада ПСКР “Дон” таранив буксир “Яни Капу”, пошкодивши йому один із двох головних двигунів. Унаслідок навалу російський прикордонний корабель отримав пробоїну й почав боротися за живучість.

Надалі вісім суден РФ тримали український ордер у Керченській протоці на підході до Кримського мосту. Росіяни перегородили фарватер під мостом старим суховантажем і попередили про застосування зброї та спецназу.

Між 20-ю і 21-ю годинами росіяни відкрили вогонь на ураження по українських суднах і захопили їх. За повідомленням радника президента Юрія Бірюкова, українські моряки вели стрільбу у відповідь, але сили були не рівні.

За інформацією ВМСУ, шість українських моряків отримали поранення, з них двоє – важкі. Допомогу їм надавали росіяни.

Як заявив на засіданні РНБО України начальник Генштабу Віктор Муженко, зв’язку з кораблями і 23 полоненими моряками немає, їхня доля невідома.

Росія визнала факт нападу на українські кораблі, які нібито “порушили державний кордон РФ” та “здійснювали небезпечні маневри”. Це перший факт офіційного визнання військової агресії Росії проти України з початку війни 2014 року.

Рада нацбезпеки прийняла рішення про запровадження воєнного стану. Для затвердження ВС 26 листопада збирається Верховна Рада.

Читайте події дня на морі:
Перехід конвою ВМС ЗСУ на Азов:
російський таран, пробоїна, блокада протоки та обстріл

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна