Верховний суд скасував штраф платникові податків, який при сплаті ЄСВ вказав помилковий рахунок

 

Якщо платник податків помилково вказав неправильний номер рахунку при сплаті податків, це не може розглядатися органами фіскальної служби як несплата податків з подальшим застосуванням штрафних санкцій та пені.

Таку правову позицію висловив Верховний суд України, повідомляє юридичний інтернет-ресурс “Протокол”.

“Верховний суд зробив висновок про те, що здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов’язання до державного бюджету в строк, встановлений пунктом 57.1 статті 57 ПК України, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Тому дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов’язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів”, – йдеться у повідомленні.

Позицію сформували при розгляді касаційної скарги податкового органу, який вважав, що помилку з номером рахунку слід вважати несплатою податку.

У цій справі платник податків звернувся до суду першої інстанції, стверджуючи, що сплата суми єдиного внеску, виконана без порушень строків, хоча і на неправильний рахунок, насправді відбулася, оскільки кошти надійшли до державного бюджету.

Із ним погодилися суди першої та апеляційної інстанцій. Проте податковий орган з такими висновками не погодився та подав касаційну скаргу.

Верховний суд, розглянувши аргументи сторін, дійшов висновку, що допущена підприємством помилка не свідчить про несплату податку у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому.

Як наголошують в судовому рішенні, цю правову позицію Верховного суду варто застосовувати не тільки при несвоєчасній сплаті єдиного соціального внеску, а й інших податків та зборів.

Випадок, про який йдеться, трапився ще у жовтні 2013 року.

Підприємство перерахувало єдиний соціальний внесок не на рахунок, відкритий для підприємств Костянтинівського району Донецької області, а на рахунок, відкритий для підприємств районного центру.

Читайте також:
Порошенко вніс до ВР проект закону про податок на виведений капітал

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна