Більшою проблемою України люди вважають корупцію, а не війну на Донбасі. СОЦІОЛОГІЯ

 

Абсолютна більшість громадян України (83%) вважають, що для країни існують серйозні загрози. 62% оцінюють їх як реальні і ще 21% – як імовірні.

При цьому найбільші загрози українці вбачають насамперед в економічній сфері: економічний занепад, серйозна економічна криза (58%); збідніння населення, значне майнове розшарування (54,5%); знецінення гривні (36%). Усвідомлення пріоритетності цих загроз спільне для всіх регіонів України.
Тоді як захоплення України або її частини Росією вважають серйозною загрозою 31% опитаних; розпад України на кілька частин чи відокремлення від України частини її територій – 28%.

Такими є результати загальнонаціонального опитування, проведеного в серпні 2018 року Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Захоплення України або частини її території Росією вважають серйозною загрозою на Заході (42%) і в Центрі (37%). А от на Півдні (22%) та Сході (8%) цю загрозу не розцінюють як істотну, констатують соціологи.

Натомість на Сході до найбільш серйозних загроз відносять розпад України на кілька частин або відокремлення від України частини її територій – 42%.

На Півдні ж найбільш серйозні загрози вбачаються в економічній сфері.

На думку українців, найбільшою проблемою, що заважає розвитку нашої країни, є корупція – це зазначили 79% населення.
Війна на Донбасі як найбільша проблема зібрала 55% голосів.
Також серед головних причин були названі олігархічне засилля в економіці (32%) та відсутність професіоналів у владі (30%).

Переважна більшість респондентів (72%) вважає, що сьогодні Україна перебуває під значним зовнішнім впливом. Причому 26% переконані, що такий вплив не просто значний, але й вирішальний.

Лише 3% вважають, що зовнішніх впливів на нашу країну немає, а 14% виходять із того, що вплив існує, але він незначний.

Серед суб’єктів найбільш значущих зовнішніх впливів опитані відзначали головним чином США (54%) та Європейський Союз (46%).
Ще 39% вважають, що до найвпливовіших суб’єктів належать Росія, а 29% – МВФ.

Думки про існування потужного впливу США більш поширені на Сході (70%) та Півдні (60%), тоді як відносно найменше – на Заході (40%).

Щодо уявлень про визначальний вплив на нашу країну Росії співвідношення протилежне: більш поширеними такі уявлення є в західному та центральному регіонах (40-45% згадувань), а менш поширеними – на Півдні та Сході (33-34%).

Вплив на Україну Євросоюзу більшість опитаних (55%) визначили як позитивний; негативним такий вплив вважають 29%.
Найбільш позитивно оцінюють вплив ЄС у Західному (78% позитивних оцінок) та Центральному (51% позитивних оцінок) регіонах. Натомість на Сході співвідношення позитивних та негативних оцінок є приблизно однаковим (42% та 41%), тоді як на Півдні має місце перевага негативного бачення (48% проти 30% позитивних оцінок).

Загалом позитивна оцінка впливу на нашу країну з боку США також переважає над негативною (44% проти 36%). І в цьому питанні мають місце помітні регіональні відмінності: позитивні оцінки впливу США дали 68% мешканців Заходу, 48% – Центру, 27% – Сходу та 23% – Півдня.

Вплив Росії переважна більшість опитаних (75%) охарактеризувала як негативний, і лише 8% вважають його корисним для України.
Перевага незадоволеності російським впливом має місце у всіх регіонах нашої країни, але більшу одностайність щодо цього демонстрували жителі Заходу (93% яких обрали негативні оцінки) та Центру (79% негативних оцінок), тоді як на Сході та Півдні негативне бачення продемонстрували 56% та 58% відповідно.

Ставлення до впливу МВФ радше негативне; зокрема такі оцінки цьому впливові дали 53% опитаних, тоді як позитивні – лише 24%.
Перевага негативних оцінок над позитивними має місце майже у всіх регіонах, причому найбільш негативне сприйняття МВФ демонстрували жителі Півдня (75%) та Сходу (72%), тоді як в Центрі відповідний показник становить 50%. І лише в Західному регіоні позитивні оцінки переважають над негативними (відповідно 37% проти 29%).

Оцінки впливу на нашу країну міжнародних організацій (таких як ООН, ОБСЄ, Рада Європи) скоріше позитивні.
Зокрема такі оцінки дали 42% опитаних, тоді як негативні оцінки були виставлені 23% респондентів. Водночас більше третини опитаних (35%) не змогли визначитися в цьому питанні, що свідчить про слабку поінформованість наших громадян щодо діяльності цих організацій.

Характер впливу на Україну міжнародних бізнесових організацій не змогли визначити 46% опитаних, а серед решти позитивні та негативні оцінки давали приблизно однакові частки опитаних.

Загальнонаціональне опитування населення було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології 16-28 серпня 2018 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Всього опитаний 2041 респондент віком від 17 років.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%, 2,0% для показників, близьких до 12 або 88%, 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%, 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Читайте також:
Дві третини вважають, що Крим має лишатися Україною. Платити хоче мало хто.
СОЦІОЛОГІЯ

 

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

   

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен прихильник "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: