За останній рік ставлення українців до росіян поліпшилося, – КМІС

 

Число українців, які ставляться до Росії “дуже добре”, становить 10%, “в основному добре” – 38%. Натомість “дуже погано” до РФ ставляться 13% мешканців України, 19% – “в основному погано”.
Такими є результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології 8-23 вересня 2018 року

“Кількість позитивно налаштованих до Росії українців порівняно з лютим 2018 року трохи збільшилася (хоча й статистично незначуще) і складає 48% (було 45%). У Росії кількість позитивно налаштованих до України не змінилась і складає 33%”, – ідеться в прес-релізі КМІС, поширеному 10 жовтня.

Зазначається, що в останні десять років, відколи інститут проводить моніторинг цих питань, ставлення України до РФ залишається кращим, ніж ставлення населення Росії до України.

При цьому, в жовтні 2010 року 93% українців ставилися до Росії “дуже добре” чи “в основному добре” – це був пік приязного ставлення (“погано” – 4%).
Найгірше ставлення до РФ в Україні КМІС зафіксував у травні 2015 року: 56% переважно погано, 30% переважно добре.

Протягом останнього року, відповідно до даних КМІС, ставлення українців до росіян поліпшується.

При цьому порівняно з лютим 2018 року підтримка незалежності України залишається такою ж – 88%.

Тож загальна тенденція не змінилась – майже 90% населення вважають, що Україна має бути незалежною державою.

“…Порівняно з лютим кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією, зменшилась (з 44% до 38%), а кількість тих, хто бажає незалежних стосунків, але без віз і митниць, збільшилась (з 44% до 50%)”, – ідеться в коментарях КМІС.

За даними опитування “Левада-центру”, в Росії порівняно з березнем 2018 року зменшилась кількість охочих до закритих кордонів з Україною (було 39%, стало 32%) та збільшилася кількість охочих об’єднатися в одну країну (було 10%, стало 16%).

За даними цих же опитувань, українці вважають себе, перш за все, гостинними (48% опитаних), відкритими та простими (36%), терплячими (36%), працьовитими (36%) та миролюбними (33%).
Українці вважають, що росіяни (мешканці Росії) є в першу чергу відкриті, прості (22%), гостинні (21%), ледачі (15%), нав’язують свої звичаї іншим (14%), лицемірні, хитрі (13%) та терплячі (13%)

Мешканці Росії (за даними “Левада-центру”) вважають себе гостинними (65%), відкритими та простими (58%), миролюбними (54%), терплячими (50%), готовими прийти на допомогу (43%).
Мешканці Росії вважають, що українці насамперед лицемірні, хитрі (30%), гостинні (26%), скритні (23%), заздрісні (22%), відкриті, прості (19%)

Київський міжнародний інститут соціології з 8 по 23 вересня 2018 року провів власне опитування громадської думки. Опитування проводилося у 109 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв’ю опитано 2026 респондентів.

Опитування у Луганській і Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українською владою території, вибірка  репрезентативна для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 “Левада-центр”  проводив опитування за репрезентативною вибіркою населення Росії, 1600 осіб у віці 18 років і старше, в період 20-26 вересня 2018 року.

Читайте також:
Більшість українців звинувачують у війні РФ,
але не підтримують заборон російського. СОЦІОЛОГІЯ

 

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

   

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен прихильник "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: