Томос, ПАРЄ, “продана” бойовикам “Ігла” і день народження Муженка: чому вибухнула Ічня

 

Роман Кулик
співробітник УІНП, громадський активіст, ветеран АТО (служив на посаді заступника командира батальйону по роботі з особовим складом 55 оабр ЗСУ, т.в.о. командира роти)

(FB)

Якщо трохи відсунути у бік зрозумілі емоції, власний суб’єктивізм чи політичну ангажованість, то за вчорашній день щодо пожежі на 6-му арсеналі в Ічні була одна важлива заява від генерала ГШ Тимошенка про циклічність і кількість вибухів перед пожежею: всього чотири вибухи на території арсеналу, одночасно по два вибухи з інтервалом у п’ять хвилин у різних частинах складів. Інформація зі слів чатових і оприлюднена ще на вранішньому брифінгу. По факту це все, що наразі відомо по причинах пожежі.

Очевидно, що з таким описом перша підозра йде на диверсію. Ага, вже уявляю, як рука рандомного юзера потягнулась писати саркастичний коментар “руку Кремля, ахахаха” і т.д. Дуже смішно.

Тут солідарний із сьогоднішнім дописом Шрайка, що трохи дивно ржати з присутності російської агентури в Україні, приоритетній для них країні, в той час як російських ГРУшників “палять” по кількох країнах ЄС.

Тим паче, сьогодні “Bellingcat” оприлюднили інформацію, що Чепіга і Мішкін брали участь/були причетні в захопленні адмібудівель в Україні.

Але ж “хаахах, які там росіяни, п’яний прапор спалив, щоб приникать розкрадене”.

Тут показово, що вчора міг статися тріумф росіян у ПАРЄ та зміна санкційних правил організації для РФ. І в Стамбулі почав роботу Собор, який імовірно таки спродукує українським вірянам томос. Ну той факт, що сьогодні (10 жовтня – “Н”) в Муженка день народження, в розрахунок навіть не беру. Але і без цього є прив’язка вибухів до важливих подій, які росіянам було би добре пересрать.

Ще цікаву підбірку зробив Роман Бурко з “Інформнапалму”.
Як ще 6 жовтня бойовики почали закидати тему, що ЗСУ продали їм ПЗРК “Ігла”. 8 жовтня розширений сюжет запустили вже на федеральному телебаченні “Россия 1” з відповідною підводкою. І акурат наступного дня пожежа на арсеналі в Ічні – “замєтают слєди”.

Чи знімає це відповідальність за інцидент з посадових осіб МО/ГШ та інших? Звісно ж, ні. Але варто розуміти контекст.

Битись в істериці та вимагати звільнення одного Муженка не дуже раціонально. Проблема комплексна, успадкована у величезних масштабах, і наскоком чи зміною начальників хоч і всіх управлінь ГШ вона не вирішиться. Так само, як і казати, що ВЗАГАЛІ ніхто не був покараний за минулі пожежі – теж неправильно. Звільнили генерал-лейтенанта Хижого, оголосили службову невідповідність шістьом генералам і півсотні офіцерам.

Недостатньо серйозні покарання на фоні завданих збитків – це всього лиш дисциплінарка, де кримінальні провадження й суди? Так, 100%. Тільки це вже питання більше до Матіоса й СБУ, які розслідують справи.

Зловтішання і саркастичні дописи для самоствердження/доведення своєї правоти – відверто дратують.

Як і те, що МО/ГШ/СБУ/поліція не можуть убезпечити від диверсій ключові арсенали країни, а темпи підвищенння живучості арсеналів/будівництва нових йдуть не такими швидкими темпами, як би хотілось.

Коротше, як завжди, тримаюсь серединної лінії.

Читайте також:
Вибухи вже рідші: як під Ічнею гасять склади боєприпасів. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна