За три роки Міноборони звело лише один будинок, решта – довгобуди, – РПУ

 

Із 2016 року Міністерство оборони побудувало лише один багатоквартирний будинок для українських військовослужбовців, інші кошти вкладено в довгобуди.

Про це у вівторок, 2 жовтня, повідомив член Рахункової палати України Ігор Яремчук на прес-конференції у вівторок у Києві, представляючи аудит витрачання коштів МОУ у 2016-2018 роках на вирішення проблеми з житлом.

“Було передбачено витрати в сумі 1 млрд. 247 млн. грн. Їх можна було витрачати на будівництво, реконструкцію, придбання житла, грошову компенсацію. За два роки Міноборони побудувало один 70-квартирний будинок. Багато коштів вкладено в незавершене будівництво, яке триває з року в рік, фактично це довгобуди”, – цитує Яремчука агенція “Інтерфакс-Україна”.

Говорячи про результати виконання комплексної програми забезпечення військовослужбовців житлом, Ігор Яремчук зазначив, що вона не виконується, і на сьогодні в черзі на житло перебувають 47 тис. військовослужбовців.

“Кошти, які мали бути передбачені на виконання цієї програми, – не передбачалися. І не використовувалися механізми цієї програми. Також Міноборони так і не розробило стратегію розв’язання проблеми з житлом для військових”, – наголосив він.

У свою чергу начальник житлового відділу Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України Юрій Липко сказав, що на сьогодні постійного житла потребують 25,3 тис. військових (відслужили понад 20 років у ЗСУ) і 22,8 тис. військових – службового житла.

“Поточного року в Міноборони виділено 857,6 млн. грн. На ці кошти планується до кінця року ввести в експлуатацію п’ять об’єктів будівництва на 326 квартир, продовжити будівництво 49 об’єктів і в майбутньому отримати 1061 квартиру і 281 кімнату в гуртожитках. Також планується купити на вторинному ринку 686 квартир і виплатити грошову компенсацію близько 300 сім’ям”, – розповів представник ГКЕУ ЗСУ.

Липко розповів, що розпочато розробку проекту будівництва капсульних будівель на 1568 кімнат. На будівництво 184 казарм поліпшеного планування вже виділено 2,6 млрд. грн., у них буде розміщено 23 тис. військовослужбовців-контрактників.

“Вони на різних етапах будівництва. Ми плануємо заселяти ці гуртожитки вже в 2019 році”, – зазначив він.

За словами Липка, за участю іноземних радників Міноборони розробило концепцію нового підходу до забезпечення житлом військовослужбовців, її відображено у відповідному законопроекті, який наразі узгоджують у різних відомствах.

Читайте також:
Міноборони виявило злочинні дії начальника
Західного управління капітального будівництва МОУ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна