США закликали Україну продовжити дію закону про “особливий статус” ОРДЛО

 

Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер закликав Верховну Раду продовжити чинність закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Як передає УНІАН, про це дипломат сказав на конференції в Києві 15 вересня.

“Україна добилася величезного прогресу. За останні чотири роки Україна відродила свою самобутність, те, що не було настільки очевидним раніше, й Україна у цьому процесі стала динамічною європейською країною”, – наголосив Волкер.

За його словами, Україна також внесла вклад у виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

“Ухвалила закон про особливий порядок [місцевого самоврядування на Донбасі], вона ухвалила закон про амністію, вона готова провести місцеві вибори”, – наголосив Волкер.

Представник США підкреслив, що українська влада не може впровадити “ці ідеї до того часу, доки території будуть окупованими”.

“Ми маємо зосереджувати увагу, щоби території стали деокупованими”, – наголосив Курт Волкер.

За його словами, “дуже важливо, щоб Україна продовжила дію закону про особливий порядок”, щоб не дати РФ можливості використати це проти України.

Як повідомляла “Новинарня“, 10 жовтня 2017 року набув чинності закон “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”, ухвалений ВР 6 жовтня і підписаний президентом 7 жовтня.
Цим законом на рік продовжено чинність закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, який був ухвалений в 2014 році.

Згідно із законом, тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності законом “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради (ОРДЛО).
Законом встановлено, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності виключно після виконання всіх умов, викладених у статті 10 “Прикінцеві положення” закону “Про особливий порядок…”, зокрема, у частині, що стосується виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.
У статті 10 визначені умови проведення позачергових вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних, міських голів в ОРДЛО.
В раніше ухваленому законі була визначена дата виборів – 7 грудня 2014 року. У законі “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання …” ця норма не скасована, але дата вже минула.
У статті визначено, що вибори мають бути проведені із забезпеченням участі безсторонніх спостерігачів, зокрема від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, інших міжнародних організацій та іноземних держав, а також інших офіційних спостерігачів.

Після продовження дії закону восени 2017 року спецпредставник США Курс Волкер заявляв, що це демонстрація “жорстких кроків” України до миру.

Член фракції БПП, секретар Комітету ВР з питань оборони і нацбезпеки Іван Вінник нещодавно прогнозував, що Рада не продовжить дію закону про особливості самоврядування в ОРДЛО ще на рік, оскільки він суперечить закону про деокупацію Донбасу.

Читайте також:
Геращенко пояснила, чому Раді слід продовжити дію закону
про “самоврядування для ОРДЛО”

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна