Екологічне лихо в Криму: поліція відкрила справу, прикордонників лікують

 

Українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря в Криму та Херсонській області.

Про це в п’ятницю, 7 вересня, повідомила прокуратура АР Крим.

Зазначається, що 3 вересня працівники ДПСУ поблизу адміністративної межі з Кримом (східна околиця села Преображенка Каланчацького району) за допомогою хімічного детектора “ChemPro-100” виявили перевищення вмісту токсичної хімічної речовини.
4 вересня за цим фактом органи Національної поліції внесли відомості до ЄРДР та розпочали розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря).

“На даний час ГУ Національної поліції в АРК та м. Севастополі та ГУ Національної поліції в Херсонській області проводять першочергові слідчі дії”, – сказано в повідомленні.
Допитують свідків, направляють запити до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

На пунктах пропуску через адмінкордон з окупованим Кримом через шкідливі викиди зафіксовано 37 випадків отруєння прикордонників. Як передає УНІАН, про це журналістам повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

За його словами, всі постраждалі прикордонники служать на КПВВ “Каланчак”. Після того, як вітер подув із Криму, у постраждалих були виявлені схожі симптоми: діарея і ураження органів дихання.

Стан більшості отруєних покращився після надання їм допомоги на місці. П’ятьох прикордонників, у яких виникли серйозніші проблеми, госпіталізували в розташований в Одесі госпіталь Держприкордонслужби.

На даний момент КПВВ “Каланчак” і “Чаплинка” закриті на виїзд до Криму. На пунктах пропуску організовані мобільні медпункти.

Серед інших рішень регіональна комісія в Херсонській області призупинила освітній процес у школах та дитячих садках у селах, що розташовані в зонах можливих уражень.

Читайте також:
“Кислотне” лихо в Криму: Порошенко знає правду, два КПВВ закриваються

Екологічне лихо на півночі Криму – наслідок стрільб ЗС Росії, – МОУ

Як повідомляла “Новинарня“, викид невідомої речовини із заводу “Кримський титан” в Армянську, що на півночі окупованого Криму, вперше стався орієнтовно 24 серпня. Від нього вкрилися іржавим маслянистим нальотом відкриті поверхні, особливо металеві, в місті Армянськ і навколишніх селах. Також на забруднення повітря скаржилися жителі Красноперекопська та Джанкоя.

За версією деяких екологів, отруйні речовини випарувалися з кислотного відстійника через спеку.

4 вересня окупаційна влада Криму вирішила припинити на два тижні роботу “Титана”. Так званий “глава республіки” Сергій Аксьонов також вирішив евакуювати з Армянська всіх дітей шкільного та дошкільного віку.
Чиновники в Криму пояснили, що в місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.

У Херсонській області також було зафіксовано факти хімічного забруднення повітря й ґрунту.

Міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що викиди хімічних речовин на заводі “Титан” у Криму не загрожують людям, які проживають в Україні поблизу адміністративного кордону з півостровом.
Водночас міністр зазначив, що Україна об’єктивно не має доступу до всієї інформації про ситуацію на окупованій території, але за всіма ознаками передбачається, що окупаційна влада РФ приховала від населення Криму реальні показники.

Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі анексованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

На Херсонщині в Чаплинському й Каланчацькому районах бригада лікарів перевірила стан здоров’я понад 600 дітей, наразі нікого не госпіталізовано, але 26 дітям лікарі бригади надали рекомендації провести додаткові обстеження в дитячій лікарні.

Сірчистий ангідрид – безбарвний газ з характерним різким запахом, токсичний. Він може потрапляти в організм через дихальні шляхи під час випалення сірчаних руд, при спалюванні палива, що містить сірку, в кузнях, котельнях на фосфатних заводах, теплових електростанціях тощо.
У легких випадках отруєння оксидом сірки з’являються кашель, нежить, сльозотеча, відчуття сухості в горлі, біль в грудях. При гострих отруєннях – також  головний біль, запаморочення, загальна слабкість.

Завод “Кримський титан” в Армянську на півночі анексованого Криму, що належить олігарху Дмитру Фірташу, є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Читайте також:
Хімічна “атака” з Криму дістала Херсонщину. З Армянська евакуюють дітей

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна