Після подій у Вірменії Лукашенко відмовився від конституційного референдуму в Білорусі

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у щорічному зверненні до парламенту відмовився від ідеї конституційного референдуму, посилаючись на протести у Вірменії, що призвели до відставки голови уряду Сержа Саргсяна.

“Я ніколи не поставлю народ перед вибором зміни конституційних основ держави під якусь особистість. У цьому нас переконує приклад Вірменії”, – сказав Лукашенко у зверненні 24 квітня, яке цитує “Радіо Свобода”.

“Якщо вже під когось треба було змінити Конституцію, треба було чесно вчинити. Ми на це пішли, коли зняли обмеження на кількість термінів обрання президентів…
Навіщо ламати країну під особистість. А якщо потім особистість зламається?” – додав Лукашенко, говорячи про конституційну реформу у Вірменії, де президентську республіку змінили на парламентську.

За словами білоруського президента, він говорив про це і з колишнім президентом Вірменії та відставленим прем’єром Саргсяном.

“Вірменія перебуває з нами в союзі, це не чужа нам країна. Нам треба запитати, чим ми новому уряду зможемо допомогти”, – додав Лукашенко.

Про підготовку референдуму в Білорусі, який поміняв би обсяг повноважень гілок влади, раніше заявляв і сам Лукашенко, і голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина.

24 квітня Лукашенко сказав, що доручив суддям Конституційного суду Білорусі разом зі вченими та юристами-практиками в “спокійному режимі” разом з парламентаріями підготувати відповідні пропозиції, “щоб потім, коли прийде час запропонувати підходи для майбутнього Білорусі”.

Білорусь та Вірменія входять до Євразійського економічного союзу разом із Росією і Казахстаном.

Як повідомляла “Новинарня“, 23 квітня нещодавно призначений прем’єр-міністром колишній президент Вірменії Серж Саргсян оголосив про відставку на тлі масових протестів проти його призначення, що тривали 11 днів.
Раніше від був президентом країни два терміни (з 2008 року), а 17 квітня 2018-го був обраний на посаду прем’єр-міністра в процесі конституційної реформи та переходу Вірменії до парламентської форми правління, де найбільші повноваження має глава уряду.
Виконуювачем обов’язків прем’єр-міністра Вірменії став колишній топ-менеджер “Газпрому” Карен Карапетян, який обіймав в уряді Саргсяна посаду першого віце-прем’єра.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна