У Полтаві резервісти ЗСУ мітингували через несплату їм грошей після зборів

 

У п’ятницю вдень, 30 березня, біля КПП військової частини в місті Полтава відбувся мітинг військовозобов’язаних резервістів, які після місяця зборів оперативного резерву вимагали виплатити їм обіцяні кошти в повному обсязі.

Про це “Новинарні” повідомили в прес-службі  військової прокуратури Центрального регіону України.

Зазначається, що мітинг тривав дві години.

“Для з’ясування усіх обставин на місце особисто прибув військовий прокурор Полтавського гарнізону. Присутні військовослужбовці розповіли йому, що отримали грошові кошти за час проходження зборів у значно меншому обсязі, ніж їм обіцяли посадові особи військових комісаріатів. Зокрема, їм було обіцяно за місяць учбових зборів виплату близько 3000 гривень для осіб рядового складу та 3600 гривень – для осіб сержантського складу, як резервістам, які підпорядковані конкретним військовим частинам та проходять збори у їх складі”, – ідеться в повідомленні.

У прокуратурі пояснили, чому резервістам виплатили менше.

“Насправді ж, проведені збори проводилися з ними як із військовими запасу для загального підвищення військової кваліфікації”, – сказано в роз’ясненні.

В ході розмови військовим прокурором “було вивчено фінансові документи і підтверджено, що виплати присутнім нараховані та проведені в повному обсязі”.

Військовий прокурор роз’яснив резервістам порядок нарахування грошового забезпечення під час зборів.

“Учасники двогодинного мітингу погодились з його роз’ясненням та вибули до місць свого проживання. Незадоволені роз’ясненням – написали звернення до Полтавського зонального відділу військової служби правопорядку”, – інформує прес-центр прокуратури.

Пояснення щодо виплат надано таке:

Під час подібних зборів, відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІ, «за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. (Частина статті 29 в редакції Закону № 1834-VI від 21.01.2010).

Військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями».

“Закликаємо військовозобов’язаних та резервістів уважно ознайомлюватися з усіма аспектами проходження військових зборів завчасно, також можна отримати кваліфіковану консультацію, скориставшись телефонами «гарячої лінії» Міністерства оборони України чи контактними телефонами військових прокуратур відповідних гарнізонів”, – повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону.

Читайте також:
Новий вид хабарів у військкоматах – за виключення
демобілізованих із резерву

На полігоні під Рівним почалися нові збори резерву першої черги ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна